معامله‌گر خودکار

معامله‌گر (تریدر) خودکار

برای وارد کردن حالت معامله‌­گر BSB Pro اگر منو را رها کنید مجبورید که آن را انتخاب کنید. این حالت، ابزار اصلی است که به شما اجازه می­‌دهد که با استفاده از BSB Pro و MT4 معامله کنید.

۱ نوار ابزار

۱-۱ نوار ابزار به طور کلی

نوار ابزار شامل دو دکمه­‌ی همه منظوره است: یکی از آنها شرح استراتژی را باز می­‌کند، که شما می­‌توانید آن را ویرایش کنید، همان­طور که می­‌توانید در حالت استراتژی سازنده باشید؛ و دکمه­‌ی دیگر فهرست تنظیمات معامله را باز می‌­کند.

 

۱-۲ تنظیمات معامله

فهرست تنظیمات معامله فقط یک گزینه دارد. با این حال، آن یک گزینه‌ی خیلی مهم است. این گزینه تعدادی از بارهایی است که نمودار BSB Pro از MT4 در خواست می­‌کند. BSB Pro استراتژی شما و داده­‌های تاریخی از نمودار به معامله خودکار را استفاده می­‌کند. (BSB Pro به حداقل ۳۰۰ بار نیاز دارد تا با آن کار کند، اما اگر تعداد بیشتری از آن تعیین کنید و MT4 داده‌های کامل را ارائه ندهد، این سازنده همچنان به کار خود ادامه می‌­دهد.)

مقدار پیش­فرض برای این شاخه ۳۰۰ بار می­‌باشد، اما برخی اندیکاتورها ممکن است به بیشتر از آن نیاز داشته باشند. برای مثال، چنین اندیکاتوری میانگین متحرک نمایی است. این انتدیکاتور همه‌ی داده‌­های تاریخی در دسترس را استفاده خواهد کرد.

شما باید اطمینان حاصل کنید که اندیکاتورهای شما بارهای کافی دریافت می­‌کنند، بنابراین آنها می­‌توانند مقادیر پایدار داشته باشند.

برای اجرای تعداد جدیدی از بارهای توصیه شده شما باید یک ارتباط جدید را شروع کنید یا آنهایی که در حال حاضر کار می­‌کنند را باز نشانی کنید.

 

۱-۳ بزرگ­نمایی و کوچک­ نمایی

دکمه‌های بزرگ­نمایی و کوچک ­نمایی به شما اجازه خواهد داد تا اسلات‌های ترکیبی را در فهرست طرح استراتژی تغییر دهید.

 

۱-۴ بخش ارتباط

در اینجا شما می­‌توانید یک شناسه اتصال منحصر به فرد برای اتصال به یک نمودار MT4 را وارد کنید. شما می­‌توانید بیشتر در مورد این روند در اتصال به یک نمودار MT4 مطالعه کنید.

۲ طرح استراتژی

این فهرست به شما خصوصیات استراتژی و اندیکاتور­ها را نشان می‌­دهد، اما شما نمی­‌توانید در حال معامله آن را تغییر دهید. اگر شما بخواهید هر تغییری را ایجاد کنید، باید ابتدا هر اتصالی که باز است را ببندید و سپس حالت سازنده را فعال کنید.

۳ اتصالات

جعبه­ های اتصالات جزئیات اطلاعات را در مورد هر اتصالی نشان می‌­دهد. این جعبه‌ها شامل داده‌هایی در مورد وضعیت اتصال می­‌باشد. (” بدون معامله ” / ” درحال معامله”) و یک دکمه برای اتصال و عدم اتصال با نمودار MT4 نیز دارد.

در زیر می‌توانید شناسه اتصال را مشاهده کنید که مستقیماً به ID شما وارد شده و به گزینه‌های اندیکاتور نمودار MT4 مربوط می­‌شود. این داده در همین خط به ترتیب زیر ظاهر می­‌شود:

نماد، ID، دوره، پیشنهاد قیمت / قیمت، سرور زمان MT4.

سومین خط وضعیت معامله را نشان می­‌دهد.

زمانی که یک معامله باز وجود داشته باشد، اطلاعات نشان داده شده به شرح زیر خواهد بود:

جهت معامله (در ورودی‌ها)، باز کردن قیمت معامله، توقف ضرر، سود گرفتن (در صورت عدم وجود سود – هر دو مقدار صفر خواهند بود) و از دست دادن درآمد شناور.

شما فقط زمانی که در حال معامله نیستید، می‌­توانید یک اتصال را ببندید. به عبارت دیگر، شما باید معامله را با دکمه­‌ی ” توقف” متوقف کنید تا اینکه دکمه­‌ی “بستن” در گوشه سمت راست بالا ظاهر شود.

تصویر وای فای در جعبه‌­ی اتصال، ثبات اتصال با MT4 را نشان می­‌دهد (نه اتصال با اینترنت یا واسطه، بلکه بین دو برنامه)

  • چهار نوار سبز: به این معنی است که MT4 در حال رسیدن داده‌­ی علامت­‌دار می­‌باشد.
  • سه نوار سبز: MT4 در عرض یک ثانیه یا بیشتر به هیچ داده­‌ی علامت­‌داری نرسیده است. این امر BSB Pro را مجبور خواهد کرد که یک درخواست برای داده، به خاطر MT4 بفرستد که اگر آن اجرا شود، پاسخ خواهد داد و اگر داده‌ی جدید وجود داشته باشد، تصویر در سه نوار سبز باقی خواهد ماند یا اینکه به سمت چهار حرکت می­‌کند.
  • دو نوار نارنجی: BSB Pro نمی­‌تواند با MT4 متصل شود. BSB Pro به داده‌ی علامت­‌دار نرسیده است و هیچ واکنش و پاسخی برای درخواست­‌های دیتا که به MT4 فرستاده، نگرفته است. این وضعیت موقت است و فقط برای ۳۰ ثانیه نگه داشته خواهد شد. زمانی که ۳۰ ثانیه تمام شود تصویر گزینه­‌ی بعدی پدیدار خواهد شد.
  • یک نوار قرمز: BSB Pro هیچ علامت اتصالی با MT4 بیش از ۳۰ ثانیه نداشته است. BSB Pro اتصال را پیوسته باز نگه خواهد داشت.
  • همه­‌ی نوارهایی که سفید هستند: پس از یک دقیقه بدون هیچ واکنشی از سوی MT4، BSB Pro اتصال را خواهد بست.در نتیجه این یک آیکون سفید تمام رنگ خواهد بود. اگر این کار اتفاق افتاد چرا که شما MT4 را بسته‌­اید و یا اینکه کارشناس BSB Pro و شما هر دو چیز را دوباره اجرا کنید، BSB Pro باید مجدداً به صورت جداگانه به نمودار وصل شود.

۴ خوراک ترمینال ، بازار، حساب

در برگه‌های زیر توضیح داده شده است که شما می­‌توانید اطلاعاتی را که BSB Pro از ارتباط با MT4 به دست آورده است را ببینید. این اطلاعات بدون استفاده از برنامه نویسی، در واقع دقیق‌تر از اطلاعاتی است که می­‌توانید در MT4 مشاهده کنید. همه‌ی اطلاعات در خوراک ترمینال است و وضعیت اتصال فقط مربوط به اتصال انتخاب شده در حال حاضر می‌­باشد.

خوراک ترمینال سه برگه دارد (در زیر ببینید): نرخ، بازار و حساب.

 

۴-۱ خوراک ترمینال

برگه‌ی نرخ نشان می­‌دهد که شما اطلاعاتی در مورد وضعیت فعلی موقعیت و آمارهای حسابتان دارید.

سود حساب – مجموع تمام سود اتصالات باز است.

سودهای موقعیت‌ها – این پارامتر فقط به موقعیت فعلی اتصال اشاره دارد.

 

۴-۲ بازار

در اینجا شما می‌توانید تمام تنظیمات تجاری MT4 را که BSB Pro به دست آورده است را ببینید.

 

۴-۳ اطلاعات حساب

پارامترهای حساب شما دوباره از MT4 به دست می­‌آید.

۵  وضعیت اتصال، سفارش، داده

۵-۱ وضعیت اتصال

یک گزارش از گزارشات وضعیت اتصال را نگه می‌­دارد، که شامل باز کردن، بستن، شروع و توقف تجارت خودکار می‌­باشد که به خوبی قطع گزارش ورودی­‌ها است.

 

۵-۲ سفارش

شما از این فهرست می­‌توانید معاملات را به صورت دستی باز کنید. اگر شما یک معامله را به صورت دستی باز کنید، BSB Pro آن را با نمودار ارتباط انتخاب شده اجرا می­‌کند. استفاده از این ابزار با معامله خودکار تداخلی پیدا نخواهد کرد.

خط اول سایز، نماد، دوره و سرور زمان تجارت را نشان می‌­دهد. شما می‌توانید موقعیت‌های کوتاه و بلند را با استفاده از دکمه‌­های روی خط بعدی، وارد کنید. شما می­‌توانید این دکمه‌ها را برای موقعیت های باز یا بسته نیز استفاده کنید. به عنوان مثال اگر استراتژی شما یک معامله خرید از ورودی‌های ۰٫۰۱ باز کرده باشد، شما می‌توانید آن را توسط فروش ورودی‌های ۰٫۰۱ به صورت دستی ببندید.

زیر دکمه‌ها ۴ شاخه است که به شما اجازه می­‌دهد که خصوصیات اضافی معامله را تنظیم کنید. اگر مقادیر به صفر تنظیم شوند (آن مقادیری که به طور پیش­فرض هستند)، شاخه­‌ی مقدار صفر برای سفارش تجاری اعمال نخواهد شد. این مهم است که به یاد بیاوریم که همه­‌ی آن شاخه‌­ها در نقاط تنظیم شده‌اند. نقاط با واحدهای حرکتی قیمت فرق دارند که این امر به قوانین کارگزار شما بستگی دارد.

دکمه‌ی تغییرات: این دکمه فروش یا خرید نمی­‌کند. آن فقط چهار شاخه را تغییر می­‌دهد: توقف ضرر، توقف تریلر، گرفتن سود و حتی شکستن سود. با کلیک بر روی این دکمه فقط حفاظت‌­های معامله کنونی تغییر خواهد کرد. اگر یک مقدار حفاظت موجود را به صفر تنظیم کنید و بر روی دکمه‌ی تغییرات کلیک کنید، BSB Pro آن را از معامله حذف خواهد کرد.

دکمه­‌ی بستن: این دکمه معامله فعلی را می­‌بندد.

۵-۳ آمار داده

این برگه آماری در مورد داده نشان می­‌دهد که BSB Pro در استراتژی تجارت از آن استفاده می­‌کند. این یک داده‌ی تاریخی نیست که این سازنده از آن در تست دوباره استفاده کند، اما داده‌­ای است که از نمودار MT4 گرفته شده است.

معمولاً معامله‌گر فقط از داده‌ی نمودار MT4 استفاده می­‌کند تا به آن وصل شود. این همیشه درست نیست. شما می‌­توانید از همان استراتژی برای استفاده از بازار­های مختلف جهت کسب اطلاعات از زمان معامله، اندیکاتورهای متفاوتی را تنظیم کنید.

شما می‌­توانید از دکمه‌ی “صادرات” استفاده کنید (که در گوشه سمت راست بالای فهرست است) برای اینکه این داده را در یک فایل CSV صادر کند، بنابراین شما می­‌توانید این داده را در نرم‌افزار اکسل یا فایل­‌های دیگر CSV و یا در ویرایشگر متن فایل آنالیز کنید.

۶ اطلاعات نوار وضعیت

زمانی که شما در حال تجارت هستید، نوار وضعیت اطلاعاتی را در مورد خصوصیات حسابتان نمایش می‌­دهد. اطلاعاتی که در آن است مجموع تمام استراتژی­‌هایی است که شما در حال معامله آن هستید.