نمودار سرمایه

نمودار سرمایه

نمودار سرمایه تغییرات سرمایه حساب شما را در طول بک تست نمایش می‌دهد. با یک نگاه، شما می‌توانید استراتژی خود را ارزیابی کنید. محور Y نشان دهنده پول در حساب شماست. محور X نشان دهنده زمان گذشته است کلیک بر روی نمودار در برگه ویرایشگر استراتژی شما را به ابزار نمودار سرمایه می‌برد. ابزار نمودار سرمایه همان نمودار را با جزئیات بیشتری نمایش می‌دهد.

خطوط نمودار

خطوط سرمایه و ارزش جاری سرمایه همیشه قابل مشاهده هستند. خطوط دیگر را می‌توان در ” Control Panel → General” فعال یا غیر فعال کرد.

خط سرمایه (آبی)

شما به راحتی می‌توانید خط سرمایه را از خطوط دیگر با حرکت متناوب آن تشخیص دهید. این نوع حرکات به این دلیل رخ می‌دهد که خط فقط در صورت بسته شدن یک معامله تغییر می‌کند. در حالی که معامله باز است، خط سرمایه در وسط قرار دارد و به سمت راست حرکت می‌کند. هر بار که خط سرمایه به طور عمودی حرکت می‌کند، مقدار پول در حساب شما تغییر می‌کند.

خط ارزش جاری سرمایه (زرد)

خط ارزش جاری سرمایه نشان دهنده سود فعلی است. بر خلاف خط سرمایه، که در آن پول “واقعی” در حساب شما وارد و خارج  می‌شود، خط ارزش جاری سرمایه فقط جنبه پول “مجازی” در حساب شما را نمایش می‌دهد. این بدان معنی است که شما واقعاً نمی‌توانید سود (یا ضرر) کسب کنید تا معامله بسته شود. تفاوت بین حرکت خطوط ارزش جاری سرمایه و سرمایه، در ضرر و سود شناور است.

وقتی یک استراتژی ایجاد می‌کنید، شما به دنبال خطوط ارزش جاری و ثابت سرمایه خواهید بود که به طور پیوسته و ثابت رشد می‌کنند بدون اینکه بیش از حد بالا و پایین حرکت کنند.

سرمایه معاملات خرید و فروش (سبز و قرمز)

خطوط ارزش جاری و ارزش ثابت سرمایه تغییرات حساب ما را برحسب معاملات کوتاه (فروش) و همچنین از معاملات بلند (خرید) نشان می‌دهند. تنها با نگاه کردن به این دو خط، نمی‌توانید بگویید که این استراتژی بطور یکسان هنگام باز کردن معاملات فروش و باز کردن معاملات خرید به خوبی عمل می‌کند. اگر خطوط سرمایه معاملات بلند و کوتاه (خرید و فروش) را در پنل کنترل فعال کرده‌اید، می‌توانید به راحتی این موضوع را ببینید (“Show long and short balance lines on Balance/Equity Chart”). خط سبز میزان سرمایه را از معاملات خرید نشان می‌دهد. خط قرمز نشان دهنده میزان سرمایه از معاملات فروش است. خط آبی (تعادل) مجموع خطوط سبز و قرمز را نشان می‌دهد. استراتژی‌هایی وجود دارند که در یک جهت بهتر عمل می‌کنند. به عنوان مثال اگر خط قرمز بالا می‌رود، اما سبز به پایین می‌رسد، به آسانی می‌توانید ببینید که استراتژیتان با معاملات فروش بهترکار می‌کند. این به نوبه خود بدان معنی است که استراتژی بیش بهینه شده است و تنها در یک جهت کار می‌کند، که نشانه خوبی نیست. در یک استراتژی ایده‌آل، خط سرمایه به صورت مورب به سمت راست و بالا حرکت می‌کند؛ خطوط قرمز و سبز هم در همان جهت حرکت می‌کنند.

قیمت بستنه شدن (خاکستری)

این خط قیمت بسته شدن معاملات را در نمودار سرمایه نشان می‌دهد. و به شما اجازه می‌دهد تا ببینید که چگونه استراتژی شما به تغییرات در بازار واکنش نشان می‌دهد.

 

توزیع دوره‌های کوتاه‌تر

 

این بخش تنها زمانی قابل مشاهده است که شما گزینه “Use all shorter periods and tick data to improve interpolation” را از کنترل پنل فعال کرده باشید. رنگ خط نشان می‌دهد که چه اطلاعاتی را BSB Pro استفاده می‌کند: قرمز برای D1، نارنجی برای H4 و غیره. هنگامی که مکان نما خود را در بالای نمودار قرار می‌دهید، می‌توانید دوره زمانی داده‌های مربوط به دوره‌ای که FSB Pro در نوار وضعیت استفاده می‌کند را ببینید.

 

 

منطقه خارج از نمونه داده

این منطقه دارای پس زمینه سبز است. اگر گزینه OOS را فعال کرده باشید می‌توانید آن را فقط در مولد و بهینه‌ساز مشاهده کنید. شما می‌توانید در مورد تست OOS در مقاله مولد اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

اطلاعات پویا

در نوار وضعیت، نرم افزار BSB داده‌های مربوط به زمان فعلی، وضعیت سرمایه و ارزش جاری سرمایه حساب شما و همچنین دوره داده را نمایش می‌دهد.