نوار جستجوگر

نوار جستجوگر

این گزینه ابزار منحصر به فردی برای BSB Pro است (حداقل ما از هیچ نرمافزار دیگری که دارای چنین ویژگیای باشد، خبری نداریم). نرمافزارهای بک تست دیگر فقط سرمایه پایانی بک تست را نشان میدهند، اما در مورد اینکه چگونه آن را محاسبه کرده است، شما در تاریکی و ابهام هستید.

نوار جستجوگر شبیه به دفتر وقایع است، اما اطلاعات بیشتری در مورد معاملات و درون بار ارائه میکند. نوار جستجوگر بر اساس شماره بار مرتب شده، بر خلاف دفتر وقایع، که ردیفها توسط موقعیت معاملات، طبقه بندی و مرتب میشود. هر رکورد در نوار جستجوگر مربوط به یک بار خاص است.

نوار جستجوگر همیشه یک بار انتخاب شده را مدیریت میکند. اطلاعاتی که در سمت راست مشاهده میکنید (زمینه ۳، ۴ و ۵ در تصویر بالا) فقط مربوط به بار انتخاب شده جاری است.

۱- نوار ابزار

نوار ابزار عمدتاً ابزار هدایت و جایجایی است. این ابزار به شما اجازه میدهد تا به آسانی بارها را از لیست انتخاب و پیدا کنید.

Bar number– برای رفتن به یک شماره بار خاص، شماره بار را وارد کرده و کلید Enter را فشار دهید (یا روی فلش سمت راست کلیک کنید).

وجود چهار دکمه بعدی زیر به این دلیل میباشد زیرا ممکن است بارهای بسیاری وجود داشته باشند که در آن هیچ معاملهای وجود نداشته و یا BSB Pro تنها وضعیت معامله‌ها را تغییر داده است.

Prev. Ambiguous– بار نامشخص و مبهم قبلی را انتخاب می‌کند.

Prev. Deal– بار معامله قبلی را انتخاب می‌کند.

Next Deal– بار معامله بعدی را انتخاب می‌کند.

Next Ambiguous– بار نامشخص و مبهم بعدی را انتخاب می‌کند.

Export – جدول “Journal by Bars” را صادر می‌کند. (ستون ۲ در تصویر قبلی)

۲- دفتر وقایع بر اساس بارها

نشانه ۱ بار نامشخص یا مبهم است که جستجوگر با پس زمینه نارنجی آن را نشان می‌دهد. بنابراین، شما به راحتی می‌توانید آنها را در نظر بگیرید. نشانه ۲ یک بار انتخاب شده است. بار انتخاب شده همیشه دارای پس زمینه بنفش است.

ستون‌ها:

Bar – آیکون‌های انواع معامله را نشان می‌دهد.

Bar Time – زمان باز شدن بار می‌باشد.

Open، High، Low، Close – قیمت‌های مربوط به بار

Volume – نشان دهنده حجم تیک بار است.

Balance – سرمایه حساب زمانی که بار بسته می‌شود.

Equity – ارزش جاری سرمایه حساب زمانی که بار بسته می‌شود.

Backtest – نشان دهنده وضعیت بک تست است. که می‌تواند یکی از مقادیر “Correct” یا “Ambiguous” باشد. وضعیت بک تست تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که معامله‌ای در آن بار انجام شده باشد.

۳- نمودار درون یابی بار

عنوان این محدوده  نشان دهنده روش درون یابی است (شما می‌توانید آن را در برگه ویرایشگر انتخاب کنید).

هدف این نمودار نشان دادن درون یابی قیمت‌ها در بار انتخاب شده است. از آنجایی که در یک بار می‌تواند چندین سفارش وجود داشته باشد، بک تست باید آنها را به صورت یک به یک بررسی کرده و تصمیم بگیرد که آیا معامله را انجام دهد یا آن را لغو کند. شما می‌توانید مسیر را که بک تست کننده در حال بررسی بار است را ببینید.

هنگامی که استراتژی شما دارای بارهای مبهم است، بک تست بسته به روش درون یابی متفاوت است. با این وجود اگر بارهای مبهم وجود نداشته باشند، وقتی که روش درون یابی را عوض می‌کنید، بک تست تغییر نخواهد کرد.

در سمت چپ، بار را با نمادهای عملیاتی که در آن رخ داده است را می‌بینید.

در سمت راست، شما می‌توانید (درون یابی شده) مسیر قیمت و دنباله‌ای از عملکردهای معاملاتی را ببینید. قیمت‌های باز شدن، پایین، بالا و بسته شدن نیز وجود دارد. مسیر درون یابی با باز شدن قیمت، شروع می‌شود و با بسته شدن قیمت، پایان می‌یابد.

خط رنگی زیر نمودار وضعیت معامله را نشان می‌دهد . قرمز معامله فروش را نشان می‌دهد، سبز – یک معامله خرید و نارنجی – معامله بسته را نشان می‌دهد.

Waypoints –  این شماره‌ها نقاط مهم در مسیر را نشان می‌دهد. جداولی که ما در زیر توصیف می‌کنیم، از اعداد نقطه مسیر در ستون “Wp” خود استفاده می‌کند تا اطلاعات جزئیات مربوط به عملیات را نمایش دهند.

۴- دفتر وقایع سفارشات

این جدول زیر نمودار درون یابی است و سفارشاتی را نمایش می‌دهد که استراتژی آن را در زمان درون یابی بار قرار داده است.

آیکون ستون اول نوع سفارش (خرید یا فروش) را نشان می‌دهد. شماره نزدیک آن نقطه مسیر مربوطه از نمودار درون یابی بار را نشان می‌دهد.

Order – شماره سفارش.

Direction – جهت معامله‌ای را که استراتژی بازکرده است. (خرید یا فروش)

Order type– سفارشات می‌توانند “آنی”، “محدود” و “توقف” باشند. سفارش “آنی” سفارش در قیمت فعلی بازار (“قیمت نقطه”) است. “توقف ” و “محدود ” انواع “سفارشات در حال انتظار” هستند.

استراتژی برای جلوگیری از ضررهای احتمالی یک سفارش “متوقف” به کارگزار با مقدار از پیش تعیین شده قیمت ارسال می‌کند. بعد اگر قیمت به مقدار از پیش تعریف شده برسد، کارگزار سفارش را اجرا خواهد کرد. همچنین استراتژی اگر نیازی به دستورات دیگر نداشته باشد، می‌تواند دستورات “توقف” را لغو کند.

سفارشات “محدود” سفارشاتی در یک قیمت با سود بیشتر هستند. به عنوان مثال اگر قیمت فعلی ۱٫۲۵ باشد و استراتژی یک موقعیت خرید را در این قیمت باز کرده باشد و شما یک سفارش توقف در ۱٫۲۷ داشته باشید، این در واقع نوعی “سفارش محدود” نامیده می‌شود، زیرا معامله‌ای که در قیمت معامله توقف بسته می‌شود، سودآور است.

Amount – مقدار پول بر حسب ارز پایه است که استراتژی خریده یا فروخته است.

Order Price– قیمت سفارش (ممکن است شامل کارمزد هم شود)

Price ۲– قیمت دوم برای برخی از سفارشات ویژه که دو قیمت دارند. به عنوان مثال، سفارشات توقف-محدود (یکی از سفارش ها دیگری را لغو می‌کند OCO).

Status – می‌تواند “executed” یا “cancelled” باشد. استراتژی سفارشات را یا به این دلیل که قیمت بازار به قیمت از پیش تعیین شده سفارش نرسیده یا به این دلیل که استراتژی اجازه اضافه کردن به یک موقعیت را نمی‌دهد، لغو می‌کند.

Comment – اطلاعات بیشتر در مورد سفارش فعلی را نشان می‌دهد.

۵- دفتر وقایع وضعیت‌ها

این جدول نیز به نمودار درونی یابی بار مربوط می‌شود و اطلاعات مربوط به وضعیت معاملات در یک بار انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این جدول عملکردهای معاملاتی را لیست می‌کند.

ستون ها:

Wp – یک نماد را که مربوط به نوع معامله است، و شماره نقطه مسیر، که مربوط به بخش مسیر نقاط از نمودار درون یابی بار است، را نگه می‌دارد.

Position – شماره وضعیت

Transaction – نوع عملیات روی معامله

Direction – جهت وضعیت

Amount – مقدار سفارش، در ارز پایه

Ord. Price– قیمت سفارش

Pos. Price– قیمت سفارش. تفاوت آن با گزینه بالایی به دو دلیل کارمزد و بهره شبانه است.

Profit Loss– زمانی که استراتژی تمام یا بخشی از معامله را می‌بندد، سود یا زیان را نشان می‌دهد.

Floating P/L–  نمایش وضعیت مقدار فعلی سود و زیان معامله.