آموزش ساختن یک استراتژی MA

در این آموزش ما به صورت گام به گام پیش خواهیم رفت و اول دو مورد زیر را بررسی خواهیم کرد .

 1. معنی پارامتر “استفاده از مقدار بار ها یا همان میله های قبلی”.
 2. تولید کردن استراتژی و اینکه چگونه می توان از آن برای بهبود استراتژی های خود استفاده کرد.

نکات کلیدی در مورد Moving Average

همانطوری که به احتمال زیاد می دانید ، Simple Moving Average میانگین متحرک ساده نمایی (MA یا SMA) مقدار متوسط قیمت را در طول یک دوره نشان می دهد. دو پارامتر اصلی MA قیمت پایه ((Base Price) و دوره زمانی Period) هستند. پارامتر “Base Price” نشان می دهد که قیمت دقیقی که در محاسبه استفاده خواهد شد ، چقدر است. ” Period” نشان می دهد که چند بار قیمتی یا میله محاسبه خواهد شد.

MA(Close, n)(t) = (Close(t) + Close(t – 1) + … + Close(t – n)) / n

در جایی که :

Close(t) – closing price of bar “t”

n – period of MA

اندیکاتور Moving Averageh به صورت مستقیم در نمودار قیمت رسم شده است. این موضوع می تواند کمی گیج کننده باشد. در واقع ، MA دارای مقادیر گسسته است : یک مقدار در هر بار قیمتی یا میله قیمتی.

برای محاسبه MA برای تعداد میله ها “t” باید از قیمت پایه آن با خبر باشیم. اگر قیمت پایه آن روی” Close” تنظیم شده باشد ، ما این موضوع را می دانیم که قیمت در حال حاضر در نوار “t” بسته خواهد شد و نه زودتر.

استفاده از مقدار MA (Close) برای نوار فعلی که در حال پر شدن است در تجزیه و تحلیل تکنیکال به صورت زنده ، کاملا اشتباه بزرگی است. به طور معمول ، پلتفرم های معاملاتی ، MA را برای آخرین میله (فعلی) محاسبه و نمایش می دهند. آنها ، آن را با استفاده از قیمت close میله فعلی محاسبه می کنند. اما در حال حاضر آن میله هنوز بسته نشده است. به احتمال خیلی زیاد قیمت در هنگام close کندل در پایان دوره تغییر خواهد کرد که مقدار MA را نیز برای آن دوره تغییر خواهد داد. بنابراین ، برای این منطق استراتژی می تواند آن را در وسط میله در نظر گرفت. در هر صورت تعیین دقیق مقدار MA ، می تواند این منطق را نیز محقق نکند.

برای رفع این مشکل دو راه حل وجود دارد:

 1. با استفاده از مقدار MA (Close) میله قبلی برای تجزیه و تحلیل فنی در میله فعلی .
 2. با استفاده از مقدار MA (Open) در این حالت مقدار دقیق MA را در ابتدای میله می دانیم.

خوشبختانه نرم افزار بورس اس بی شما را در برابر چنین اشتباهاتی محافظت خواهد کرد. ما با استفاده از این پارامتر ” استفاده از مقدار میله قبلی ” مقادیر اندیکاتور های فنی در نرم افزار بورس اس بی به طور خودکار روی مقدار صحیح تنظیم می کند ، استفاده می کنیم.

بیایید ببینیم که این موضوع در مثال زیر چگونه کار خواهد کرد.

استراتژی Breakout در میانگین متحرک (Moving Average)

این یک استراتژی ساده breakout در MA است. ما از این ادعا استفاده خواهیم کرد که خط میانگین متحرک تعادل بازار را نشان می دهد. به ترتیب در زیر خط آن بازار تمایل به سقوط در بالای خط آن بازار تمایل به صعود دارد.

قوانین ورود در معاملات خرید

 1. میله فعلی زیر مقدار MA (Close, 21) باز می شود.
 2. قیمت بالاتر از MA قرار گرفته و همچنان در حال افزایش است.
 3. برای ورود به معاملات خرید ، معامله خود را ۱۵ پیپ بالاتر از MA را باز کنید ؛
 4. خروج از معامله نامشخص است.

قوانین ورود در معاملات فروش

 1. میله فعلی بالاتر از مقدار MA (Close, 21) باز می شود.
 2. قیمت پایین تر از MA قرار گرفته باشد و همچنان در حال کاهش است.
 3. برای ورود به معاملات فروش ، معامله خود را ۱۵ پیپ پایین تر از MA را باز کنید ؛
 4. خروج از معامله نامشخص است.

چگونگی ساخت و آزمایش

ما قوانین ورود را (entry rules) در بورس اس بی تنظیم کرده و از استراتژی اتوماتیک “Generator” برای تنظیم منطق خروجی استفاده خواهیم کرد.

 1. ما نقطه ورود را در اسلات “Opening Point of the Position” تنظیم می کنیم. در این مورد ما ، نقطه ورودی را ۱۵ پیپ بالاتر (برای ورود در معامله خرید) و ۱۵ پیپ پایین تر (برای ورود در معامله فروش)، که با یک میانگین متحرک ساده (Close, 21) است. برای این کار از اندیکاتور “Steady Bands ” استفاده خواهیم کرد که از دو باند در اطراف میانگین متحرک مرکزی تشکیل شده است. هر باند باید فاصله از قبل تعیین شده با پیپ از MA مرکزی قرار دارد. از آنجا که ما از قیمت پایه “Close” استفاده می کنیم ، بورس اس بی پارامتر “Use previous bar value” که همان استفاده از مقدار میله قبلی می باشد را به طور خودکار روی “Yes” تنظیم می کند.برسی کلی برنامه های ساخته شده با نرم افزار بورس اس بی
 2. برای دستیابی به موفقیت قیمت از زیر MA به بالاتر از آن ، از فیلتر ورودی Moving Average استفاده خواهیم کرد “The bar opens below the MA value” (میله زیر مقدار MA باز می شود). این دو شاخص تضمین می کنند که برای ورود به معامله خرید در بازار ، باید به ۱۵ پیپ بالاتر MA برسد.برسی کلی برنامه های ساخته شده با نرم افزار بورس اس بی
 3. ما از “Generator” استراتژی ، برای بهبود استراتژی های خود استفاده خواهیم کرد. برای این منظور Generator را باز کنید. اسلات هایی که ما تازه تنظیم کرده ایم در سمت چپ این پنجره قرار دارند. اگر ما اکنون Generator را راه اندازی کنیم ، این عمل استراتژی های ما را حذف خواهد کرد و سعی می کند یک استراتژی کاملا جدید ایجاد کند. همانطور که می خواهیم از منطق ورود خود محافظت کنیم ، با کلیک بر روی اسلات آن ، آنها قفل می کنیم. یک تصویر قفل در گوشه بالا سمت چپ صفحه اسلات ظاهر خواهد شد. اکنون می توانیم Generator را راه اندازی کنیم در نظر داشته باشید که مقادیر اسلات های قفل شده را نمی تواند به هیچ عنوان تغییر دهد. Generator سعی می کند قوانین اضافی ورود و خروج را تعیین کند تا یک استراتژی سودآور پیدا کند.برسی کلی برنامه های ساخته شده با نرم افزار بورس اس بی
 4. اکنون تولید استراتژی ها را با فشار دادن دکمه “Generate” شروع می کنیم. اگر خوش شانس باشیم ، در کوتاه ترین زمان پس از گذشت یک دقیقه استراتژی سودآوری خواهیم داشتبرسی کلی برنامه های ساخته شده با نرم افزار بورس اس بی
 5. . اگر الگوی خط تعادل در استراتژی تولید شده به خوبی به نظر می رسد ، برای تأیید استراتژی و بستن تولید استراتژی “Accept” را فشار می دهیم.
 6. . نرم افزار بورس اس بی به طور خودکار یک بازبینی و یک توصیف برای استراتژی ساخته شده ایجاد می کند.برای دیدن آن دکمه ” Overview ” را فشار دهید. این دکمه در وسط نوار ابزار ، بالاتر از اسلات اندیکاتورها قرار دارد. مرور کلی استراتژی ، نقاط ورود / خروج و سایر شرایط منطقی را توضیح می دهد. همچنین شامل تمام اطلاعات آماری backtest می باشد.
  ما می توانیم همان تمرین را با استفاده از MA بر اساس قیمت open میله های قیمتی انجام دهیم. در این حالت پارامتر “Use previous bar value” در نرم افزار بورس اس بی پشتیبانی نمی شود.

برسی کلی برنامه های ساخته شده با نرم افزار بورس اس بی

درباره ی M23admin

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *