bourse-strategy-builder

ساده شدن داکیومنت ها در Bourse Strategy Builder

Bourse Strategy Builder

Bourse Strategy Builder یک پلتفرم برای ایجاد ، آزمایش و تحلیل استراتژی معاملاتی در بازار بین المللی می باشد که در این روش با ترکیب اندیکاتورهای مختلف ، راهی آسان را برای ایجاد استراتژی های معاملاتی برای بازار بین المللی را فراهم آورده است. تمامی پارامتر های لازم و قوانین منطقی معاملاتی را می توان از منوی آن انتخاب نمود و نیازی نیست که از فرمول ها و حتی یک خط کد برنامه نویسی برای ایجاد آن استفاده شود.

Bourse Strategy Builder از داده های بازار بین المللی برای انجام تست های خود بری هر جفت ارز با دوره های مختلف استفاده می نماید و نتیجه ی واقعی صحت عملکرد استراتژی را محاسبه می نماید. انواع نمودار های آماری و دقیق و مفصلی را گزارش می دهد و به صورت خودکار محاسبات آن را در قالب یک مجله و همچنین موقعیت های معاملاتی و میزان تغییرات در حساب خود را نمایش می دهد.

وضعیت بازار در Bourse Strategy Builder به گونه ای است که گویی بازار به صورت زنده و استراتژی شما در این بازار مشغول به کار است و علاوه بر آن شما در اینجا قادر خواهید بود تمام استراتژی هایی که در کتاب ها و یا از اشخاص دیگر یاد گرفته اید را نیز آزمایش نمایید و همچنین خودتان سود آور بودن و یا ضرر ده بودن آن را مشاهده نمایید. بنابراین می توانید به سادگی استراتژی های خود را در Bourse Strategy Builder تنظیم نمایید و حساب خود را در دوره انتخابی وارد نمایید برنامه چنان رفتار می کند که گویی حساب شما واقعی و در بازار واقعی است در این دوره است . اگر balance شما از حد مجاز کمتر شود این موضوع نشان دهنده این است که این استرتژی در معاملات واقعی نیز همین رفتار را از خود نشان خواهد داد و باعث ضرر در حساب شما خواهد شد اما اگر balance رو به افزایش رود ، ممکن است این استراتژی نیز سودآوری داشته باشد.

همچنین Bourse Strategy Builder یک موتور برای ساخت استراتژی فراهم کرده است که حتی افراد تازه وارد با کلیک روی چند دکمه توانایی ساخت استراتژی مد نظر خود را داشته باشند. معامله گران با تجربه با تولید استراتژی زیاد سعی در بهبود معاملات خود با وارد کردن انواع اندیکاتور در آن را نیز دارند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که Bourse Strategy Builder در خود دارد ، وجود Intrabar Scanner می باشد. هدف از آن اطمینان در آزمایشات برگشتی با بارگذاری تمام داده های زمانی موجود می باشد ، زیرا می خواهیم هر چه بیشتر به حرکت واقعی قیمت در بازار نزدیک شویم. جستجو گر intrabar این امکان را برای شما فراهم می کند که حرکات قیمت را داخل هر بار قیمتی (کندل) بررسی نمایید و ترتیب دقیق انجام معاملات استراتژی را در طی این مدت زمانی مشاهده نمایید.

Bourse Strategy Builder دقیقا چیست

Bourse Strategy Builder یا همان FSB یک پشتیبان کننده به صورت دیداری و یا نمایشی می باشد و همچنین در کل تولید کننده و بهینه ساز استراتژی های بازار بین المللی نیز می باشد.

اهداف کلی این برنامه

 • برای پشتیبان گیری از استراتژی های مورد استفاده در بازار بین المللی ، خیلی سریع و آسان ، و در ضمن بدون نیاز به داشتن دانش خاصی در ارتباط با تجزیه و تحلیل تکنیکال و حتی یک خط برنامه نویسی در بازار بین المللی.
 • برای اطمینان کامل از صحت عملکرد و قابلیت معاملات شبیه سازی شده و همچنین نتیجه آماری محاسبه شده آن.
 • برای تجزیه و تحلیل خیلی بهتر و دقیق تر و بهبود بیشتر استراتژی های معاملاتی در بازار بین المللی.

Application

 • استراتژی های که با FSB تهیه شده اند را می توان به کمک Bourse Strategy Trader در هر پلتفرمی که از MT4 پشتیبانی می کند مورد معامله قرار داد.

ویژگی های اصلی در این برنامه

 • Bourse Strategy Builder به صورت آفلاین کار می کند و برای استفاده از این برنامه باید آن را باید در رایانه شخصی خود نصب نمود.
 • این برنامه با استفاده از نرخ واقعی داده های گذشته بازار بین المللی برای محاسبات اندیکاتورها و baktesting می باشد . با این وجود این داده ها به صورت محلی ذخیره شده می باشد و کاربران مجبورند که آنها را به صورت دستی به روز رسانی نمایند.
 • استراتژی های بازار بین المللی را با استفاده از ترکیبی از اندیکاتور های گوناگون تکنیکی و همچنین با پارامترها و منطق کاربران و در نهایت بوسیله این برنامه ساخته می شود. FSB همچنین account و trade size و همچنین قوانین میانگین را در نظر می گیرد.
 • رابط کاربری گرافیکی آن این امکان را فراهم آورده است که دسترسی مستقیم به کلیه اندیکاتورها ، شرایط و پارامترهای گوناگون آن را داشته باشیم و به راحتی آنها را تغییر دهیم. بنابراین ، کاربران این برنامه در فرآیند ساخت یک استراتژی و آزمایش آن نیازی به نوشتن حتی یک خط فرمول ها یا اسکریپت های ریاضی را ندارد.
 • Bourse Strategy Builder بهترین نتیجه را در زمان واقعی محاسبه می کند و به ترتیب تمام نمودارهای اندیکاتوری و مانده حساب یا همان account balanceرا بصورت آماری در یک چارت (نموداره مجله ای) تجاری نشان می دهد.

ویژگی های منحصر به فرد این برنامه

Bourse Strategy Builder شامل چندین ابزار منحصر به فرد است که در موارد زیر بیان شده است:

 • موتور استراتژی ( Strategy Generator ) که در این برنامه بطور خودکار یک استراتژی را تولید و یا عملکرد یک استراتژی ساخته شده را بهبود می بخشد.
 • بهینه ساز استراتژی ( Strategy Generator ) که پارامتر های وارد شده ی عددی را برای اندیکاتوری استفاده شده در استراتژی ها بهینه می کند.
 • مرور کلی استراتژی ها ( Strategy Overview ) که آمار و منطق کلی استرتژی را بیان می کند.
 • مقایسه در روشها ( Method Comparator ) که عملکرد استراتژی را با استفاده از روش های مختلف محاسبه و نتایج را با یکدیگر مقایسه می کند.
 • Intrabar Scanner که از تمام دوره های داده ای کوتاه تر و در دسترس تر استفاده می کند تا به عملکرد استراتژی در backtest بتوان اطمینان بیشتر داشت.
 • Bar Explorer که مسیر قیمت را در هر نوار قیمتی نشان می دهد.

چگونگی کارکرد این برنامه

۱_ کاربر ابزار مالی را انتخاب می کند و FSB آن را از یک data file بارگیری می کند.

۲_ کاربر استراتژی خود را با استفاده از اندیکاتور های موجود و قوانین منطق خود تنظیم می کند.

۳_ این برنامه به سرعت نتیجه برگشتی را محاسبه می کند و نمودارهای آن را ترسیم می کند و  به صورت آماری و نموداری نشان می دهد

استراتژی ساز حرفه ای بورس

سیستم مورد نیاز

مهمترین نیازی Bourse Strategy Builder این است که شما باید حد اقل نرم افزار Microsoft .NET Framework v2.0 یا ورژن های بالاتر آن را داشته باشید که در ضمن شما به این NET Framework برای بسیاری از برنامه های دیگر نیز نیاز خواهید داشت. در ویندوز ۷ و بالا تر از آن NET Framework به صورت استاندارد تعریف شده می باشد. اما اگر از نسخه قدیمی ویندوز استفاده می کنید ، مجبور هستید .NET v2 یا بالاتر را از اینترنت دانلود و نصب کنید.

سیستم عامل های پشتیبانی شده

 • Windows 2000 Service Pack 3
 • Windows Server 2003
 • Windows XP Service Pack 2
 • Windows Vista
 • Windows 7

نرم افزار مورد نیاز

 • Microsoft .NET Framework version 2.0 (x86) همراه لینک دانلود exe

فضای مورد نیاز روی هارد دیسک

 • فضای مورد نیاز روی هارد برای Bourse Strategy Builder درحدود ۲۵ مگابایت می باشد. داده گذشته همراه با نرخ هایشان بیشتر از این فضا را استفاده می کنند. با این وجود در صورتی که داده های بیشتری را بارگیری نمایید ممکن است اندازه فضای مورد نیاز اولیه که بیان شده افزایش یابد.

حافظه سیستم

Bourse Strategy Builder در هنگام اجرا از ۵۰ تا ۱۰۰ مگابایت از حافظه سیستم را مورد استفاده قرار می دهد. استفاده از حافظه میتواند بسته به تعداد میله های تاریخی بارگذاری شده ، بیشتر افزایش یابد.

طریقه نصب و راه اندازی

با استفاده از یکی از لینک های تهیه شده در صفحه بارگیری ، فایل نصب BourseStrategyBuilder.exe را بارگیری کنید.

 1. فایل نصب exe را بارگیری نمایید.
 2. روی آن دوبار کلیک کنید و آن را اجرا و نصب نمایید.
 3. توافقنامه مجوز کاربران را بخوانید و آن را بپذیرید.
 4. پوشه را که می خواهید فایل ها در آن جا نصب شوند را انتخاب کنید. به طور پیش فرض ، پوشه Bourse Strategy Builder را در پوشه Program Files شما قرار خواهد داد.
 5. برای نماد در منوی استارات Windows یک گروه را انتخاب نمایید. یکی از پیش فرض های آن Bourse Strategy Builder می باشد.
 6. ReadMe را بخوانید.
 7. نرخ های داده های تاریخی را از گارگزاری خود برای بازار بین المللی به روز رسانی کنید. پرونده های داده را i قرار دهید – لیست مرتب شده پوشه داده را Itemn کنید. می توانید از این راه به آن دسترسی پیدا نمایید : از استارت Windows _ Bourse Strategy Builder _ Data .

۱_ فایل نصب کننده را دانلود نمایید.

۲_ برای شروع بر روی فایل دوبار کلیک کنید و آن را اجرا و نصب نمایید.

استراتژی ساز حرفه ای بورس

۳_ توافقنامه مجوز را بخوانید و بپذیرید.

استراتژی ساز حرفه ای بورس

۴_ مسیر نصب را انتخاب کنید. این مسیر بطور پیش فرض در  Bourse Strategy Builderدر Program Files می باشد.

استراتژی ساز حرفه ای بورس

۵_ نامی را برای منوی استارت Windows انتخاب کنید. به طور پیش فرض نام آن Bourse Strategy Builder می باشد.

استراتژی ساز حرفه ای بورس

۶_ جزئیات نصب را تأیید کنید و نصب را ادامه دهید.

استراتژی ساز حرفه ای بورس

۷_ ReadMe را بخوانید.

استراتژی ساز حرفه ای بورس

۸_ پس از پایان نصب بهتر است داده های بازار بین المللی را از کارگزاری خود به روز رسانی نمایید.

درباره ی M23admin

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *