چگونه یک استراتژی را از BSB به BST کپی کنیم؟

چگونه یک استراتژی را از BSB به BST کپی کنیم؟

این آموزش نیاز به آپدیت و بازسازی ساختار زبانی دارد.

در این آموزش نشان خواهم داد که چگونه می توانید به سرعت، یک استراتژی را از Bourse strategy builder به Bourse strategy trader منتقل کنید. چرا؟ خیلی ساده است، واتسون عزیز ،معامله را شروع کن. من فقط استراتژی های معاملاتی سود آور خود را ایجاد، و همچنین تمام آمارها را نیز بررسی کردم. برخی از بهینه سازی ها را انجام دادم و کلیه ی پارامترها را نیز تنظیم کردم.

البته من از قابل اعتمادترین بک تستر (backtester) جهان یعنی بورس اس بی استفاده کردم. و اکنون آماده ی تست استراتژی در یک حساب آزمایشی هستم. برای این منظور من از امن ترین (برای یک تریدر) پلتفرم معاملات خودکار – Bourse strategy trader – استفاده خواهم کرد.

با این حال من باید استراتژی خود را از BSB به BST منتقل کنم. “مثل آب خوردن” به کسی اطلاق میشه که از عملکرد خودش مطمئن باشه. می تونید حدس بزنید، برای انجام این کار فقط یک راه نیست، دو راه هم نیست، اما سه راه وجود دارد. بیایید قدری بیش تر این موضوع را باز کنیم.

کپی دستی یک استراتژی

همان طور که گفتم، برای شروع سعی می کنم از کندترین راه برای انتقال استفاده کنم. من BSB و BST را کنار هم باز می کنم و همه ی اندیکاتورها و پارامترها را نیز به صورت دستی انتخاب می کنم. این روش یک مزیت اصلی دارد – خودم logic یا منطق را انتخاب می کنم و می توانم نگاهی دوباره به اندیکاتورها بیاندازم و با این کار فرصت پیدا کردن هر چیز مشکوکی را به دست میاورم.

ابتدا پنجره Strategy Parameters را باز می کنم، رفتار، اندازه معاملات، و توقف های دائمی را با همان جهت و جهت مخالف سیگنال ها تنظیم می کنم. باید مراقب باشم زیرا دو صفحه ی دیالوگ، یکسری تفاوت های جزئی دارند.

چگونه یک استراتژی را از BSB به BST کپی کنیم؟

 

ممکن است کسی بپرسد که چه کاری با Break Even در پنجره ی BST Properties می شود انجام داد. این مورد به شما بستگی دارد. گزینه ی Break Even در نسخه ی فعلی بورس اس بی موجود نیست و استفاده از آن ممکن است عملکرد استراتژی ها را بهبود بخشد اما ابتدا باید بر روی نسخه ی آزمایشی تست شود.

پس از اتمام اندازه ی معاملات، محافظت ها، و آپشن های میانگین، باید با اندیکاتور خودش ادامه دهم – بلوک های استراتژی لگو (lego)، در اینجا من دو گزینه دارم : باز کردن هر اسلات (slot) اندیکاتور برای دیدن params ها یا مورد آسان تر –  گسترش اسلات ها (slots) از طریق کلیک بر روی دکمه ی سایز اسلات (the slot size) در قسمت های دیگر استراتژی.

چگونه یک استراتژی را از BSB به BST کپی کنیم؟

 

به این ترتیب همه ی پارامترهای اندیکاتور را در BSB می بینیم و می توانیم آن ها را به راحتی در BST تنظیم کنیم.

استراتژی را به عنوان یک فایل ذخیره کنید و آن ها را با BST باز کنید

همان طور که می دانید این استراتژی ها به عنوان یک فایل متنی با پسوند xml. در کامپیوتر ذخیره می شوند. هر دو برنامه این فایل ها را در یک پوشه ی strategy قرار می دهند و هر برنامه پوشه ی strategy خاص خود را دارد. در نصب های پیش فرض این پوشه ها در مسیرهای زیر قرار دارند :

C:Program FilesBourse Strategy BuilderStrategies and C:Program Files\Bourse Strategy Trader\Strategies.

وقتی یک استراتژی را از BST باز می کنم، باید به پوشه ی BSB Strategy بروم، اما مطمئناً، من باید ابتدا استراتژی خود را از BSB در کامپیوتر ذخیره کنم.

چگونه یک استراتژی را از BSB به BST کپی کنیم؟

 

زمانی که می خواهم کمی روند زندگی خود را راحت تر کنم و دانش فنی خود را نیز بکار بگیرم، سعی میکنم از راه های میانبر استفاده کنم.

Ctrl +S جهت ذخیره سازی استراتژی BSB، و Ctrl +O جهت باز کردن استراتژی از BST است. وقتی که من یک استراتژی را با هدف باز کردن آن در BST ذخیره می کنم اغلب از پوشه های Desktop یا Document استفاده می کنم. من این کار را انجام می دهم زیرا در پنجره های Save As و Open File، لینک هایی به این مکان ها وجود دارد و نیازی به مرور فایل ها و پوشه های گیج کننده نیست.

استراتژی را در Clipboard کپی کرده و در BST جایگذاری یا paste کنید

آهان بزن بریم. این یک آپشن جدید در BST و BSB است. دیگر در لیست اندیکاتورها اسکرول یا پیمایش نمی کنید و یا دائماً به دنبال فایل ها نمی گردید. من به راحتی با استفاده از دستور Edit — Copy، استراتژی را از BSB کپی می کنم و با استفاده از دستور Edit—Paste، آن را در BST جایگذاری یا paste می کنم.

لطفا این ویدیو کوتاه را ببینید :

https://youtu.be/5ow1S3vya8A

مواردی که باید مراقب باشید

  • شما باید مراقب باشید که استراتژی خود را بر روی همان چارچوبی که عمل بک تست (backtest) را انجام داده اید ، معامله کنید.
  • اگر استراتژی های شما از اندیکاتورهای سفارشی استفاده می کنند، آن ها باید برای BSB و همچنین BST در دسترس باشند.
  • هنگام تعیین اندازه ی معاملات مراقب باشید.
  • استفاده از محافظ های داخلی (یا موارد امنیتی) که معمولاً از طریق BST Expert Advisor قابل دستیابی هستند را در دستور کار خود قرار دهید.
درباره ی M23admin

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.