نقطه خاتمه معامله

نقطه خاتمه معامله

مقدمه

نقطه خاتمه معامله

اسلات Closing point of the position (نقطه خاتمه معامله) زیر اسلات­‌های شروط منطق سرآغاز قرار دارند.

در این اسلات می­‌توانید یک اندیکاتور را قرار دهید که قیمت خاتمه استراتژی را تعیین می­‌کند.

این قیمت جهت بستن یک معامله استفاده می­‌شود. شما نمی­‌توانید یک معامله جدید را با این قیمت باز کنید.

در اینجا شما می­‌توانید اندیکاتورهایی را مشخص نمایید که یک قیمت خاتمه مشخص را تعیین می­‌کنند.

هنوز می­‌توانید یک زمان مشخص را برای بستن معامله با استفاده از اندیکاتورهایی نظیر این موارد انتخاب کنید: Bar Closing (بستن نوار)، Day Closing (بستن روز)، Week Closing (بستن هفته)، Exit Hour (ساعت خاتمه).

اندیکاتور­های دیگر که قیمت دقیق سفارش را مشخص می­‌سازند، عبارتند از: Moving Average (میانگین متحرک)، Pivot points (نقاط محور)، Bollinger Bands (باندهای بولینگر) و غیره.

در اسلات نقطه خاتمه تنها می­‌توانید اندیکاتورهایی را قرار دهید که یک قیمت خاتمه مشخص را تعیین می­‌کنند. اندیکاتورهایی نظیر RSI یا Accelerator Oscillator (نوسانگر شتاب دهنده) را نمی­‌توان در اینجا قرار داد زیرا هیچ قیمتی ارائه نمی­‌کنند.

می­‌توانیم اندیکاتورهای نقطه خاتمه را بسته به تعداد قیمت­‌های خاتمه‌ای که تعیین کرده­‌اند به دو گروه تقسیم کنیم:

 • اندیکاتورهایی که تنها یک قیمت ورود تخصیص می­‌دهند عبارتند از: Bar Closing، Day Closing، Exit Hour، Moving Average و غیره. معامله زمانی بسته می­‌شود که صرف نظر از مسیر معامله قیمت این اندیکاتورها دستیابی شود.
 • اندیکاتورهایی که بیش از یک قیمت ورود تخصیص می­‌دهند عبارتند از: Price Move، Stark Bands، Top Bottom Price و غیره. این اندیکاتورها نقاط مختلفی را برای بستن یک معامله فروش و خرید تعیین می­‌کنند. این منطق اندیکاتور است که قیمت­‌های خاتمه مختلف را برای معامله­‌های خرید و فروش تعیین می­‌کند.

شروط منطق خاتمه

وقتی اسلات نقطه خاتمه­­­ حاوی اندیکاتور­هایی نظیر Bar Closing, Day Closing و غیره است، می­‌توانید از شروط منطق خاتمه هم استفاده کنید. در این حالت معامله با قیمت خاتمه بار بسته می­‌شود، اما به شرطی که حداقل یکی از شروط منطق خاتمه برآورده شود.

خاتمه و معکوس

اندیکاتور خاتمه و معکوس یک استثناء است. آن، قیمت خاتمه یک استراتژی را تعیین نمی­‌کند. در عوض مسیرش را «معکوس» می­‌کند. در هنگام استفاده از این منطق، سیگنال­‌های مسیر مخالف دیگر معامله را نمی­‌بندند اما مسیر آن را معکوس می­‌کنند. قیمتی که معامله با آن می­‌تواند معکوس شود، قیمت ورود است که در اسلات نقطه سرآغاز تعیین شده است.

مثال‌­ها

در این مثال دو قیمت خاتمه وجود دارد.

 • معامله‌های خرید زمانی بسته خواهند شد که قیمت بازار به باند بولینگر پایین برسد.
 • معامله­‌های فروش زمانی بسته خواهند شد که قیمت بازار به باند بولینگر بالا برسد.

در اینجا معامله زمانی بسته خواهد شد که نقطه PSAR بار جاری دستیابی شود.

اندیکاتور Parabolic SAR (سهمی) می­‌تواند مسیری که در آن یک معامله باز می­‌شود را تعیین کند. این یک استثناست. این تنها اندیکاتوری است که وقتی در اسلات Closing Point of the Position قرار داده می­‌شود دارای یک شرط منطق ورود است.

در اینجا تنها یک شرط منطقی خاتمه وجود دارد. معامله در صورتی بسته خواهد شد که MAی سریع MAی کند را در مسیر درست قطع کند. اگر هیچ تقاطعی در MA وجود نداشته باشد، معامله بسته نخواهد شد.

 

خلاصه

 • اندیکاتور موجود در اسلات Closing Point of the Position قیمت خاتمه یک معامله را نشان می­‌دهد که قبلاً وجود داشته است.
 • اندیکاتورهایی که قادرند یک قیمت خاتمه قطعی را تعیین کنند نیز می­‌توانند در اینجا قرار گیرند.
 • اگر اندیکاتور تنها یک قیمت خاتمه تعیین کند، هم برروی معامله فروش و هم معامله خرید اعمال می­‌شود.
 • اگر اندیکاتور دو قیمت خاتمه تعیین کند، منطق آن تعیین می­‌کند کدام معامله می­‌تواند با آن قیمت بسته شود.
 • اگر هیچ شرط منطقی خاتمه‌ای وجود نداشته باشد، معامله زمانی بسته می­‌شود که قیمت دست­یابی شود.
 • اگر شروط منطقی خاتمه وجود داشته باشند، معامله با قیمت خاتمه بار بسته می­‌شود اما تنها به شرطی که حداقل یکی از شروط منطقی خاتمه برآورده شود.
 • Close و Reverse هیچ قیمت خاتمه‌ای را تعیین نمی­‌کنند. این استراتژی را «معکوس» می­‌کند. معکوس شدن با قیمت ورود اتفاق می­افتد.