اتصال به یک نمودار MT4

اتصال به یک نمودار MT4

استراتژی ساز بورس حرفه‌ای استراتژی‌ها را از طریق MetaTrader 4 با استفاده از اکسپرتی به نام   BSB-MT4 Bridge معامله می‌کند.

پل نرم‌افزاری BSB -MT4 معمولاً در هنگام نصب استراتژی ساز بورس حرفه‌ای نصب می‌شود. اگر نمی‌توانید آن را در بین اکسپرت‌های دیگر در MT4 پیدا کنید، باید آن را یا به صورت خودکار و یا دستی نصب مجدد کنید. برای اطلاعات بیشتر به این مقالات مراجعه کنید:

گزینه‌های پل BSB به MT4

قبل از اینکه بتوانید از اکسپرت برای اولین بار استفاده کنید، باید دو تغییر در تنظیمات متاتریدر۴ انجام دهید:

  1. برگه Expert Advisors را در پنجره محاوره Options از مسیر Tools Options باز کنید.
  2. گزینه‌های Allow automatic trading و Allow DLL import تیک کنید.

متاتریدر هر اکسپرتی را که به یک نمودار پیوست شده باشد اجرا می‌کند. شما می‌توانید نمودار دلخواه را باز کرده و اکسپرت را از لیست اکسپرت‌ها به نمودار بکشید. شما همچنین می‌توانید روی اکسپرت دوبار کلیک کنید، آن اکسپرت در نمودار فعلی باز و اجرا خواهد شد.

هنگامی که اکسپرت را باز می‌کنید، متاتریدر یک پنجره محاوره‌ای تنظیمات اکسپرت نمایش می‌دهد. در اولین بار که شما اکسپرت‌تان را به کار می‌گیرید، باید این گزینه‌ها را در برگه Common بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که گزینه‌های زیر انتخاب شده هستند:

  1. گزینه Long & Short
  2. گزینه Allow live trading
  3. گزینه Allow DLL imports

تنظیمات نشان داده شده در بالا کم و بیش ثابت هستند. شما نباید دوباره آنها را در شرایط عادی تغییر دهید. با این حال، یک پارامتر دیگر وجود دارد که هر زمانی که یک استراتژی BSB Pro را به یک نمودار MT4 متصل می‌کنید باید تنظیم شود – Connection_Id .

روی برگه Input در پنجره گزینه‌های اکسپرت کلیک کنید تا یک جدول با پارامترهای خارجی اکسپرت را که می توانید تغییر دهید، ببینید.

Connection_Id اولین پارامتر است. که  یک عدد صحیح بین ۰ و ۱۰۰،۰۰۰ را می‌پذیرد. Connection_Id باید یک شماره منحصر به فرد برای هر نمودار داشته باشد. همچنین شما باید همان شماره را نیز در بخش اتصال BSB Pro تنظیم کنید. این برنامه با استفاده از Connection_Id برای تشخیص اینکه به چه نموداری باید متصل شود، استفاده می‌کند. با این روش شما می‌توانید تنها یک استراتژی BSB Pro را به چندین نمودار یا چندین استراتژی در نمودارهای مختلف متصل کنید.

Connection_Id  یک عدد از ۰ تا ۱۰۰،۰۰۰ است. برای هر نمودار باید منحصر به فرد باشد، حتی اگر از ترمینال‌های مختلف متاتریدر یا کپی‌های مختلفی از BSB Pro استفاده می‌کنید.

وقتی Connection_Id را وارد کردید پنجره تنظیمات را ببندید. اکسپرت محیط را بررسی کرده و پیام وضعیت را در گوشه سمت چپ بالای نمودار نشان می‌دهد. شما همچنین می‌توانید خروجی را در برگه MT4 Terminal -> Experts بررسی کنید.

فراموش نکنید که دکمه AutoTrading را در وسط نوار ابزار MT4 فعال کنید. همچنین بررسی کنید که آیا اکسپرت آیکون لبخند را در گوشه سمت راست بالای نمودار نشان می‌دهد .

باز کردن اتصال در نرم‌افزار BSB Pro

هنگامی که اکسپرت BSB -MT4 به یک نمودار متاتریدر پیوست شد، باید همان شماره شناسه اتصال که قبل از این استفاده کردید را در بخش اتصال استراتژی ساز بورس حرفه‌ای تنظیم کنید.

هر استراتژی در BSB Pro از یک یا چند اتصال استفاده می‌کند. بعنوان مثال، استراتژی معاملاتی ارائه شده را باز کنید. گزینه Trader را از کادر کشویی در بالای صفحه‌ی ناحیه‌ی سمت چپ انتخاب کنید. BSB Pro صفحه Auto Trader را باز می‌کند.

همان شماره شناسه اتصال که در اکسپرت وارد کردید را تنظیم کرده و Enter را فشار دهید (یا از دکمه فلش کوچک کنار جعبه متن اتصال استفاده کنید). BSB Pro یک اتصال جدید را باز می‌کند و یک مستطیل با جزئیات اتصال نمایش می‌دهد.

اگر همه چیز درست باشد، هر دو برنامه اطلاعات بازار و حساب را مبادله خواهند کرد. خواهید دید که قیمت در پانل اتصال به قیمت در نمودار MT مربوط می‌شود. گزارش وضعیت اتصال زیر قسمت اتصال نشان می‌دهد که نمودار مربوط به BSB Professional متصل است.