منابع داده

منابع داده

منابع داده یکی از ویژگی‌های جدید در استراتژی ساز بورس حرفه‌ای است. آنها به شما اجازه می‌دهند موقعیت مکانی مختلفی برای داده‌های متفاوتی که استفاده می‌کنید را تنظیم کرده و همچنین نمادها و پارامترهای مختلف برای هر کارگزار تنظیم کنید.

ایده خوبی است که یک منبع داده متفاوت برای هر کارگزار که استفاده می‌کنید ایجاد کنید. به این ترتیب اطلاعات قبلی خود را نادیده نخواهید گرفت و قادر خواهید بود با تغییر منبع داده آنها را تغییر دهید.

نرم‌افزار با یک منبع داده از قبل آماده شده: “اطلاعات دموی BSB” و مجموعه‌ای از نرخ‌های تاریخچه نسخه ی نمایشی همراه است. شما می‌توانید صفحه منابع داده را در Control Panel Data sources پیدا کنید.

یک جعبه لیست با تمام منابع داده در دسترس در سمت چپ صفحه وجود دارد. شما می‌توانید موقعیت شان را با کشیدن و رها کردن آنها در جعبه تغییر دهید.

تنظیمات منبع داده

تمام تنظیمات در آن صفحه به منبع داده فعلی انتخاب شده مربوط می‌شود.

Data directory – فایل‌های داده‌های تاریخچه را در قالب CSV نگه می‌دارد. معمولاً پوشه‌های داده در موقعیت  C:\Program Files\Forex Strategy Builder Pro\User Files\Data directory قرار می‌گیرند. شما می‌توانید پوشه را با تنظیم یک نام جدید (اگر در پوشه Data قرار دارد) یا با تنظیم مسیر کامل، تغییر دهید. شما همچنین می‌توانید از دکمه “…Browse” استفاده کنید. که پنجره محاوره ای انتخاب پوشه را باز می‌کند.

Description – شرح متنی بکار رفته برای توصیف منبع داده است. و معنای خاصی ندارد.

Check data at loading – زمانی که این گزینه انتخاب شود، نرم‌افزار BSB فایل‌های داده را برای چندین اختلاف بررسی خواهد کرد. و اشتباهات احتمالی را در صفحه “History Center” چاپ می‌کند یا هشدار را در “Output log” نشان می‌دهد.

Cut off bad data – هنگامیکه این گزینه به فعال تغییر وضعیت می‌دهد، برنامه اطلاعات خراب (بیش از ۵ روز) و بار‌های ناقص (بیش از ۱۰ بار با Open = Close) را بررسی می‌کند. برنامه داده‌ها را پس از آخرین شکاف فراخوانی خواهد کرد.

Cut off Sat and Sun data – کنترل می‌کند آیا BSB Pro اطلاعات تاریخچه را از شنبه و یکشنبه فراخوانی می‌کند.

Fill in Data Gaps – استراتژی ساز بورس حرفه ای وادار به پر کردن شکاف بین بارها می‌کند. این قابلیت قیمت باز شدن یک بار را برابر قیمت بسته شدن شمع قبلی تنظیم می‌کند .

Cache data files  – وقتی فعال باشد، نرم‌افزار BSB فایل‌های داده را در یک فرمت دودویی در پوشه Data \ Data Cache ذخیره خواهد کرد. BSB Pro داده‌های ذخیره شده را سریعتر از فایل‌های CSV بارگیری می‌کند.

Reload Corresponding Files – این دستور به BSB Pro می‌گوید که همه فایل‌های داده فعلی را به جز آنهایی که در مولد و بهینه‌ساز استفاده می‌شوند، فراخوانی  مجدد کند.

Open Data Directory – دایرکتوری را در ویندوز اکسپلورر باز می‌کند.

افزودن یک منبع داده

Data source name – نام منبع داده جدید. باید منحصر به فرد باشد.

Data directory – دایرکتوری داده برای منبع داده جدید.

Copy symbols and settings from – هنگامی‌که این گزینه فعال باشد، برنامه تمام نمادها را از منبع داده انتخاب شده کپی خواهد کرد. اگر گزینه غیر فعال باشد، BSB Pro فقط نماد “EURUSD” را ایجاد خواهد کرد. شما می‌توانید نمادهای بیشتری را بعداً از صفحه Symbols اضافه کنید.

Copy data dirctory if does not exist – هنگامی‌که این گزینه فعال باشد، برنامه یک دایرکتوری داده جدید ایجاد می‌کند.

 

حذف یک منبع داده

دکمه  Delete Data Source  که در زیر کادر لیست قرار دارد، عنوان انتخاب شده فعلی را حذف می‌کند. از موارد زیر آگاه باشید:

  • شما نمی‌توانید منبع داده آزمایشیBSB را حذف کنید
  • شما نمی‌توانید یک منبع داده ای را حذف کنید که در حال حاضر در استراتژی باز استفاده می‌شود.

هنگامی‌که شما Delete Data Source  را فشار می‌دهید، یک کادر پیام تایید ظاهر می‌شود. شما باید عملیات حذف را تایید یا لغو کنید.

ورود نمادها

شما می‌توانید نمادها را از سه منبع مختلف وارد کنید با کلیک بر روی دکمه مربوطه “Import”. این برنامه نماد وارد شده را در منبع داده انتخاب شده فعلی می‌نویسد.

نمادهای جدید نماد‌های موجود با نام مشابه را باطل می‌کنند.

Import symbols from – این ابزار نمادها را از یک منبع داده دیگر وارد می‌کند.

Import symbols from “Instruments.xml” – نمادها را از نرم‌افزار رایگان  BSB وارد می‌کند. وقتی دکمه «Import» را فشار می‌دهید، برنامه به مکان پیش فرض «Instruments.xml» نگاه می‌کند. اگر فایل یافت نشد، یک کادر محاوره ای انتخاب ظاهر می‌شود.

Import from MT4 connection – یک نماد را از یک ارتباط معامله گر وارد می‌کند. BSB Pro نیاز به متصل شدن به MT4 برای وارد کردن یک نماد دارد.

 

نحوه استفاده از ابزار وارد کردن نمادهای MT4:

  1. Meta Traderرا باز کنید و اکسپرت را به نموداری اضافه کنید که میخواهید اطلاعات نماد را از آن بیرون بیاورید؛
  2. باز کردن برخی از استراتژی در حالت Traderدر BSB Proو اتصال آن به Meta Trader.
  3. همان شماره شناسه اتصال را در جعبه متن ورود نماد بنویسید.
  4. “Import” را فشار دهید.