قوانین ورود

قوانین ورود

کارگاه اکسپرت از اندیکاتور‌های فنی برای تعیین اینکه چه وقت یک موقعیت باز شود، استفاده می‌کند. هر اندیکاتور در برنامه دارای قوانین منطقی است. این قوانین را می‌توان با مقادیر درست یا غلط (true/false)  ارزیابی و مقایسه کرد.

به عنوان مثال، اگر از نشانگر مومنتم با یک قاعده منطقی “مومنتم افزایش می‌یابد” استفاده کنید معنی لفظی اش آن است که برنامه هنگامی‌که مقدار مومنتم بالاتر از مقدار قبلی باشد، یک سیگنال خرید فعال می‌شود.

کارگاه اکسپرت فقط بر روی قوانین تایید شده معامله می‌کند. اگر شما بیش از یک اندیکاتور دارید، برای ایجاد یک سیگنال ورود، همه آنها باید برای بار فعلی تایید شوند.

شما فقط باید قوانین موقعیت‌های خرید را تنظیم کنید. نرم افزار قوانین فروش را به صورت خودکار تنظیم می‌کند.

مثال‌ها

بدون هیچ اندیکاتور ورودی

 

در چنین حالتی برنامه موقعیتی را باز نخواهد داشت، زیرا هیچ قوانینی برای تعیین جهت ورود وجود ندارد.

یک قانون ورود

با استفاده از دکمه “Add a new entry rule” می‌توانید قوانین ورودی را اضافه کنید. شما نمی‌توانید بیش از چهار اندیکاتور ورودی داشته باشید، بنابراین وقتی برنامه به این محدودیت برسد، دکمه غیرفعال می‌شود. هنگامی‌که شما بر روی دکمه کلیک میکنید، این برنامه یک پنل قانون اندیکاتور ورودی در سمت چپ ویرایشگر باز می‌کند. شما می‌توانید یک اندیکاتور را در آنجا انتخاب کرده و منطق و پارامترهای آن را تنظیم کنید.

تمام اندیکاتور‌ها یک شرایط منطقی را بیان می‌کنند که آنها می‌توانند تحقق یافته و یا تحقق نیابند. هنگام ایجاد یک استراتژی، شما باید حالت معامله خرید را پوشش دهید و برنامه قوانین معکوس را برای معاملات فروش در نظر می‌گیرد. با این مضمون  استراتژی از شرایط متقارن برای سفارش‌های خرید و فروش استفاده می‌کند. حالت متداول این است که شرایط برای یک موقعیت فروش تحقق می‌یابد اما نه برای یک موقعیت خرید و یا برعکس. در برخی موارد، شرایط می‌تواند برای هر دو طرف معامله در یک زمان یکسان (در صورت استفاده از ADX) تحقق یابد.

 

استراتژی معامله خرید را زمانی که “AC افزایش می‌یابد” و معامله فروش را  زمانی که “AC می‌افتد” انجام می‌دهد. شما می‌توانید این را در نمودار اندیکاتور در صفحه گزارش تأیید کنید.

دو یا چند قانون ورود

هنگامی‌که یک استراتژی بیش از یک اندیکاتور دارد، تنها اگر همه اندیکاتور‌ها اجازه ورود به جهت خاص را بدهند، آن استراتژی معامله خواهد کرد.

در این مثال ما دو اندیکاتور داریم. با پیروی از منطق استراتژی، این برنامه:

  • معاملات خرید خواهد کرد – زمانی که: “ACافزایش می‌یابد” و “RSIجهت خود را به سمت بالا تغییر می‌دهد “
  • معاملات فروش خواهد کرد – هنگامی‌که: “ACمی‌افتد” و “RSIجهت خود را به پایین تغییر می‌دهد”

اگر یکی از قوانین تحقق پیدا نکند، استراتژی معامله نخواهد کرد.

قوانین ابهام

حالت‌هایی وجود دارند که اندیکاتور‌های استراتژی در هر دو جهت سیگنال‌های مشابهی تولید می‌کنند. بیایید مثال زیر را ببینیم:

آن استراتژی معامله نخواهد کرد؛ زیرا قوانین آن به طور همزمان مجوز برای هر دو جهت – ورود به معامله خرید و فروش را می‌دهد. اگر این مثال را در برنامه تنظیم کنید و به قوانین فروش تغییر وضعیت دهید، خواهید دید که آنها مساوی قوانین خرید هستند. از آنجا که شرایط مبهم است، استراتژی به شیوه ای ایمن عمل می‌کند و مانع همه ورودها می‌شود.