صدور اکسپرت

صدور اکسپرت

 

 

 

صدور اکسپرت‌تان (EAs) برای متاتریدر۴ از طریق نرم‌افزار BSB Pro آسان است. هنگامی که شما یک برگه استراتژی باز دارید، این دکمه در نوار ابزار اصلی فعال خواهد بود.

نحوه صدور اکسپرت

۱) بر روی دکمه EA که در تصویر بالا نشان داده شده است کلیک کنید

۲) نرم افزار متاتریدر۴ خود را باز کنید

۳) در پنجره Navigator، با کلیک روی گزینه refresh اکسپرت نمایش داده خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۴) روی EA خود دوبار کلیک کنید تا آن را به نمودار فعلی اضافه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۵) برای تایید دکمه OK را کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

در بخش گزینه‌های اکسپرت درباره این موضوع بیشتر بخوانید.

اطمینان حاصل کنید که تمام مقاله را خوانده‌اید، به نحوی که بدانید چگونه از نسخه‌های جدید EA استفاده کنید.

صدور چند مرتبه یک استراتژی یکسان به اکسپرت

یا چگونه از نسخه‌های جدید اکسپرت استفاده کنید.

در تنظیمات صدور اکسپرت از گزینه بدون رونویسی اکسپرت‌ها استفاده کنید.

اگر شما قبلاً استراتژی خود را صادر کردید و مجدداً  سعی در صادر کردن آن دارید، BSB Pro این کار را انجام می‌دهد. با این حال، متاتریدر۴ به طور خودکار لیست اکسپرت خود را در Navigator تازه سازی نمی‌کند و همچنین به طور خودکار اکسپرت را به نمودار اضافه نمی‌کند. برای فعال سازی اکسپرت جدید صادر شده شما باید لیست اکسپرت را تازه سازی کنید و روی اکسپرت دوبار کلیک کنید تا نسخه جدید خود را به نمودار اضافه کنید. که همان مراحل ۳، ۴ و ۵ در لیست بالا هستند:

۱) در پنجره Navigator، با کلیک روی گزینه refresh اکسپرت نمایش داده خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۲) روی EA خود دوبار کلیک کنید تا آن را به نمودار فعلی اضافه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۳) برای تایید دکمه OK را کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

ذخیره با نام جدید اکسپرت

دکمه ذخیره با نام به شما اجازه می‌دهد تا مسیر صدور و نام اکسپرت  را تغییر دهید.

 

اجرای اکسپرت

هنگامی که اکسپرت خود را در پوشه “Experts” متاتریدر صادر و یا ذخیره می‌کنید، باید آن را در لیست اکسپرت‌ها مشاهده کنید. اگر استراتژی صادر شده را در آنجا مشاهده نمی‌کنید، لیست را تازه سازی کنید.

آیکون اکسپرت باید با مستطیل زرد رنگ در گوشه سمت راست پایین داشته باشد. اگر مستطیل خاکستری باشد، به این معنی است که اکسپرت کامپایل نشده است. اکسپرت را در ویرایشگر MQL باز کنید (از منوی Edit استفاده کنید) و سعی کنید آن را کامپایل کنید. خطا یا پیام هشدار را بررسی کنید. اگر خطا نداشته باشد، اکسپرت آماده کار است. اگر هر گونه خطا یا پیام هشدار را مشاهده کردید، لطفا آنها را در فروم گزارش کنید. ما خطاها را هر چه سریع تر که بتوانیم برطرف خواهیم کرد.

برای شروع کار اکسپرت، آن را درون نمودار متاتریدر۴ بکشید و رها کنید. ممکن است بخواهید برخی از گزینه‌های اکسپرت را بررسی یا تغییر دهید. برای کمک بیشتر به این مقاله مراجعه کنید: گزینه‌های اکسپرت.

هنگامی که اکسپرت در حال اجرا است، اطلاعات حساب و اندیکاتورها را نمایش می‌دهد.

اطلاعات حساب در قسمت بالای نمودار ظاهر می‌شود و زمان سرور از آخرین تیک، سرمایه حساب جاری و ارزش جاری سرمایه را  نشان می‌دهد. شما همچنین اطلاعات مربوط به معاملات را در ر‌دیف دوم و سوم مشاهده می‌کنید.

اطلاعات اندیکاتورها

اکسپرت اجزا و مقادیر اندیکاتورها را در سمت چپ نمودار نشان می‌دهد. ستون‌ها به شرح زیر هستند: نام اجزا، مقدار اندیکاتور برای بار قبلی، مقدار اندیکاتور برای بار کنونی.

صدور اکسپرت به MT5

MT5 (متاتریدر۵) دارای برخی ویژگی‌های خاص است. یک اکسپرت را پس از صدور به طور مستقیم نشان نمی‌دهد. شما باید MetaEditor را، برای پیدا کردن اکسپرت در پوشه اکسپرت‌ها، باز کنید و اکسپرت را کامپایل کنید. پس از آن، می‌توانید به ترمینال MT5 برگشته و اکسپرت را اجرا کنید.