استراتژی بورس

استراتژی بورس

استراتژی – یک تمرکز دقیق بر روی طرح ­ریزی برای دستیابی به یک هدف خاص

هنگامی استراتژی برای بازارهای مالی مطرح می­‌شود، ما یک استراتژی معاملاتی را به عنوان یک نظام سخت­گیرانه­‌ی روش­‌ها و معیارهای ارائه‌ی پاسخ به سوالات بعدی تعریف می­‌کنیم.

  • چه زمانی (در چه قیمتی) باید یک معامله را باز کنیم؟
  • معامله چه سمت و سویی باید داشته باشد؟
  • معامله چه حجمی باید داشته باشد؟
  • ایا ما قصد داریم که معامله جاری را تغییر بدهیم (اضافه کنیم؛ بگیریم؛ معکوس کنیم)؟
  • چه زمانی (در چه قیمتی) باید معامله را ببندیم؟

هدف اصلی استراتژی بورس این است که سودآوری را با کمترین افت سرمایه­‌ی حساب معاملاتی ممکن سازد. استراتژی باید یک “سیگنال خرید” و یک “سیگنال فروش” واضح بفرستد.

دو روش اصلی برای ساخت استراتژی­‌های بورس وجود دارد:

  • تحلیل و بررسی تکنیکی (تکنیکال)
  • تحلیل و بررسی بنیادی (فاندامنتال)

تحلیل و بررسی بنیادی

این تحلیل از تبعیض و اندازه ­گیری فاکتورها استفاده می­‌کند، که ارزش واقعی ابزار مالی را تعیین می­‌کند. چنین فاکتورهایی شرایط عمومی اقتصادی و سیاسی در بازار است. آنها تأثیر تقاضا و عرضه­ ی محصولات و خدمات ارائه شده توسط این شاخه را بررسی می­‌کنند. اگر عرضه در حال کاهش باشد و تقاضا به طور پیوسته وجود داشته باشد، این امر باعث می­شود که قیمت بازار افزایش یابد. افزایش عرضه باعث ایجاد اثر متقابل می­‌شود.

تحلیل و بررسی تکنیکی

این تحلیل در درجه­ ی اول (اما نه به طور انحصاری) توسط مطالعه­‌ی نمودارهای قیمت گذشته و کنش معاملاتی انجام می­‌شود. تحلیل و بررسی فنی از بسیاری از روش­ها و ابزارهای متفاوت استفاده می­‌کند اما در همه­‌ی آنها فرض بر این است که الگوها و روند قیمت در بازار وجود دارند. این در واقع شناسایی و بهره­ برداری از این الگوهاست. این تحلیل نگران آن نیست که چرا قیمت در حال تغییر است (برای مثال عواملی همانند درآمدهای ناچیز، محیط سخت کسب و کار، مدیریت ضعیف و دیگر اصول)؛ بلکه به دنبال این است که در یک مسیر خاص یا در الگوی خاص حرکت کند.

تحلیل و بررسی فنی از تحلیل شاخص­‌ها، کانال­‌ها، خطوط پشتیبانی و مقاومت، نمودارهای شمعی ژاپنی، فراکتال­ها، امواج الیوت، امواج فیبوناچی و دیگر تکنیک­ها برای پیش­بینی جهت و نیروی روند کار استفاده می­‌کند. سازنده­‌ی حرفه­‌ای استراتژی بورس (FSB Pro) به شما اجازه می­‌دهد که یک استراتژی معاملاتی مبتنی براصول تحلیل و بررسی فنی به ویژه اندیکاتور­های فنی بسازید. این تحلیل استفاده‌ای آسان از فهرست‌ها با پارامترهای مشخص و قوانین منطقی را فراهم می کند. شما بدون استفاده ازفرمول­‌ها یا اسناد ریاضی، نقاط ورود و خروج بازار و شرایط بازار برای هر نوع عملیات را تعیین می­‌کنید.

هنگامی که یک پارامتر مشخص یا یک شرایط منطقی را تغییر دهید، استراتژی­ ساز بورس حرفه‌ای نتایج معاملاتی را بلافاصله محاسبه کرده و به نمایش می­‌گذارد. اگر شما با استفاده از استراتژی انتخاب شده معامله کنید، یک نمودار درست در مقابل چشمانتان، پول موجود در یک حساب بازار ارز حساب فرضی شما را بیان می­‌کند.

به دلیل روش­­‌های بسیار پیشرفته‌ی محاسباتی، نتایج نمایش داده شده حداکثر دقت و نزدیکی به معامله واقعی در بورس را دارا هستند. با نگاه کردن به نمودار حساب، می­‌توانید استراتژی را به موقع ارزیابی کنید. اگر نمودار با کمترین نوسان به طور پیوسته افزایش یابد، بدان معنی است که استراتژی بالقوه خوب است. آمار و ثبت­های ژورنال به شما تمام جنبه­ های رفتار استراتژی را نشان می­‌دهد.