ویژگی‌های اندیکاتور

خصوصیات اندیکاتور

پنل خصوصیات اندیکاتور شامل کنترل برای انتخاب اندیکاتور، قوانین منطقی و پارامترهای اندیکاتور است.

شما پنل خصوصیات اندیکاتور را با کلیک بر روی دکمه «افزودن یک قانون ورود جدید» یا، اگر اندیکاتورهای حاضر وجود داشته باشند، با کلیک بر روی یک اندیکاتور کاشی، باز کنید.

وقتی پنل خصوصیات اندیکاتور باز است شما نمی­‌توانید با گزینه­‌های دیگرِ استراتژی، کار کنید. ابتدا باید پنل را ببندید.

 

اجزاء

پنل خصوصیات اندیکاتور شامل چندین منطقه عمودی مرتب شده است:

لیست اندیکاتورها

این منوی کشویی حاوی نام تمام اندیکاتور­های موجود است. هنگامی که یک اندیکاتور را انتخاب می­‌کنید، برنامه، پارامترهای پیش­فرض آن را بارگذاری می‌­کند.

اگر می­‌خواهید پارامترهای زیر را بازنشانی کنید، ترفندی وجود دارد که می­‌توانید از آن استفاده کنید -یک اندیکاتور دیگر را انتخاب کنید و به قسمت قبلی برگردید. وقتی این کار را انجام می­‌دهید، برنامه، تنظیمات فعلی را با موارد پیش­فرض آن را جایگزین خواهد کرد.

نام اندیکاتور

شما نام اندیکاتور انتخاب شده در حال حاضر را مشاهده می­‌کنید.

قوانین منطقی

هر اندیکاتور دارای یک مجموعه از پیش تعیین شده از قوانین منطقی است. قوانین با دقت طراحی شده­‌اند، بطوریکه می­‌تواند همیشه برای “درست” یا “غلط” بودن، هم برای بالا و هم برای پایینِ معامله، مورد ارزیابی قرار بگیرد.

مهم است به یاد داشته باشید که همیشه قوانین معاملاتی را برای یک معامله خرید تعیین کنید.

این برنامه به طور خودکار قوانین معکوس برای معامله فروش را ایجاد می­‌کند.

پارامترهای لیست

اکثر اندیکاتور­ها دارای پارامترهای موجود در لیست­‌های کشویی هستند. برخی از پارامترهای مهم عبارتند از:

روش [۱] MA- این پارامتر تعیین می­‌کند چه نوع هموارسازی میانگین متحرکی برای محاسبه اندیکاتور مورد استفاده قرار می­‌گیرد. گزینه‌های موجود عبارتند از: “ساده”، “موزون”، “نمایی”، “هموار شده”.

اعمال به[۲] تعیین می­‌کند که چه قیمتی برای محاسبات استفاده می­‌شود. گزینه­‌های رایج عبارتند از:  “باز”،  “بالا”،  “کم”، “بستن”،  “متوسط”، “معمولی”، ” موزون “. برخی اندیکاتورها از “دامنه­‌ی بار” و یا یک مقدار دیگری استفاده می­‌کنند.

پارامترهای عددی

بعضی از رایج­ترین پارامترهای عددی در زیر ذکر شده­‌اند.

دوره[۳] بسیاری از اندیکاتورها دارای یک دوره هستند. آن، در بارها اندازه ­گیری شده است. شما می­‌توانید حداکثر ۲۰۰ بار را تنظیم کنید.

سطح[۴] پارامترهای سطح معمولاً از اندیکاتورهایی مانند نوسانگرها یا هیستوگرام استفاده می­‌کنند. پارامتر سطح، تنها اگر شامل قانون منطقی باشد، در محاسبات در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال،  “RSI از خط سطح به سمت بالا عبور می­‌کند”

دکمه‌های کنترل

  • دکمه لغو (Cancel تمام تغییراتی که انجام داده‌اید را لغو می­‌کند و استراتژی را بدون تغییر، ترک می­‌کند.
  • دکمه قبول(Accept تنظیمات‌تان برای اکسپرت را اجرا می­‌کند. کارگاه اکسپرت ادوایزر بلافاصله استراتژی را مجدداً محاسبه می­‌کند و آمار و نمودارهای مربوطه را نشان می­دهد.

[۱] MA method

[۲] Apply to

[۳] Period

[۴] Level