نمودار اندیکاتور

نمودار اندیکاتور

۱- بررسی اجمالی

نمودار اندیکاتور یک نمایش بصری از قیمت تاریخچه بازار و اندیکاتورهای استفاده شده در استراتژی است.

یک نسخه ساده از نمودار اندیکاتور در ویرایشگر، مولد و بهینه‌ساز استراتژی موجود است. نمودار نواری سیاه قیمت بازار است. نمودار رنگ ارغوانی چسبیده به نمودارحجم تیک است. حجم تیک تعداد اندازه تغییرات و حرکات قیمت به سمت بالا و پایین در یک شمع مشخص است. بیش از ۹۰٪ همبستگی و تشابه بین حجم تیک و حجم واقعی وجود دارد.

برای دیدن نمای کامل نمودار اندیکاتور، می‌توانید روی نمودار ساده شده کلیک کنید یا آن را از منوی سمت چپ انتخاب کنید.

۲- نمودار اندیکاتور

indicator_chart

نسخه کامل نمودار اندیکاتور به طور پیش فرض از نمایش نمودار شمعی استفاده می‌کند، اما اگر شما بخواهید از نمودار میله‌ای استفاده کنید، می‌توانید با فشار دادن کلید فاصله، آن را تغییر دهید.

۳- نوار ابزار

Grid – نمایش شبکه را تغییر می‌دهد.

Cross – مکان نما یک کراس می‌شود و به شما امکان می‌دهد که قیمت، مقادیر اندیکاتوها و موقعیت ها را در پانل اطلاعات پویا مشاهده کنید.

Volume – به شما این امکان را می‌دهد تا نمایش نمودار میله‌ای حجم تیک را تغییر دهید.

Entry/Exit points– نمایش باز و بسته شدن معاملات را تغییر می‌دهد. فلش‌های نشانگر سبز به سمت بالا نشان می‌دهد که استراتژی یک معامله خرید باز می‌کند. فلش‌های نشانگر قرمز به سمت پایین به معنای باز شدن یک معامله فروش است. خط افقی نارنجی با X روی آن نشان می‌دهد که استراتژی معامله را بسته است.

Position lots– مقدار حجم معامله را به صورت نمودار میله‌ای چسبیده در پایین منطقه قیمت نشان می‌دهد.

Corrected position price– با توجه به کارمزد و بهره شبانه، قیمت اصلاح شده معامله را نشان می‌دهد.

Protections– اگر شما این گزینه را فعال کنید، BSB مقادیرش را با خطوط خط چین نمایش می‌دهد.

Ambiguous bars– هنگامی که فعال شود، علامت تعجب قرمز رنگی بالای هر بار نامشخص و مبهم نمایش داده خواهد شد.

Indicators – اندیکاتورهای استراتژی را در نمودار نشان و یا پنهان می‌کند.

Zoom in / zoom out– شما می‌توانید نمودار را با کلیک کردن بر روی این دکمه‌ها یا با استفاده از  scroll+ Ctrl زوم کنید.

True charts– فقط به اندیکاتورها اعمال می‌شود، به زیر نگاه کنید.

Info panel– پانل اضافی را باز خواهد کرد که در آن BSB Pro اطلاعات بیشتری را در مورد نمودار، بسته به موقعیت مکان نمای موس تان، مانند شماره بار، تاریخ، زمان باز شدن، زمان بسته شدن و غیره نمایش می‌دهد. جدول در پانل اغلب خیلی طولانی است نمی‌تواند در یک نما نمایش داده شود شما می‌توانید با پیمایش آن بدون حرکت موس خود و با فشار دادن Z و A (گام های کوچک تر) و S و X (گام های بزرگتر)، نما را تغییر دهید.

۴- نمودارهای واقعی

یک میانگین متحرک بر روی یک نمودار نرمال رسم شده است.

indicator_chart_moving_average

یک میانگین متحرک بر روی نمودار اندیکاتور صحیح رسم شده است.

true_chart_moving_average

در یک نمودار اندیکاتور نرمال، میانگین متحرک (MA) به نظر می‌رسد مثل یک خط صاف است که از باری به باری دیگر بدون تغییر شدید جریان می‌یابد. به طور فریبنده‌ای به نظر می‌رسد که در حالی که در حرکت در بین بارها است مقادیرش را تغییر می‌دهد و در حالی که در میان نمودار شناور است حداقل چند مقدار دیگر هم دارد.

ما باید حقیقت را با شما در میان بگذاریم: میانگین متحرک تنها یک مقدار در هر بار دارد و به این معنی است که خط نباید صاف باشد. به عنوان مثال، اگر مقدار دوره MA، ۱۴ باشد، به این معنی است که مقدار MA برای بار در حال حاضر میانگین مقادیر ۱۴ بار قبل است. این مقدار تنها یک عدد است. مقدار MA در تمام مدت زمان بار فعلی ثابت باقی می‌ماند. اگر با یک خط منحنی نشان داده شود، به نظر می‌رسد که MA در درون بار حرکت می‌کند. ۹۹٪ از نرم‌افزارهای معاملاتی غیر از اینجا  MA و اندیکاتورهای دیگر را با خط منحنی، که اغلب باعث گمراه شدن معامله‌گران می‌شوند، نمایش می‌دهند.

اندیکاتورها دارای مقادیر گسسته هستند. مقدار آن‌ها از باری به بار دیگر “تغییرات ناگهانی” می‌کند، به همین دلیل آنها را نباید با خط منحنی در نمودارها نمایش داده شوند. بسیار شبیه به این است که  شما نمی‌توانید از نمودارهای شمعی منحنی‌ای برای دیدن تغییرات قیمت بازار استفاده کنید.

به همین دلیل است که BSB Pro دارای نمای نمودارهای واقعی است که شما را قادر به دیدن مقادیر واقعی اندیکاتورها می‌کند. اندیکاتورها در داخل بار مقادیر ثابت داشته و تنها بین بار “تغییرات ناگهانی” می‌کنند. نقطه‌ای که اندیکاتور مقدار جدیدش را پیدا می‌کند، با علامت + مشخص می‌شود.