خصوصیات اندیکاتور

خصوصیات اندیکاتور

۱_جهت­ یابی و انتخاب اندیکاتور

همان­طور که از مقالات قبلی می‌­دانیم، در یک استراتژی چهار نوع اسلات وجود دارد.

افزودن یک اندیکاتور

به منظور اضافه کردن یک اندیکاتور روی یک اسلات از ستون وسط صفحه کلیک کنید. در یک استراتژی جدید شما یک اسلات آغار معامله با اندیکاتور خطی آغازین و انتخاب شده در آن خواهید داشت. با کلیک بر روی هر اسلات خصوصیات اندیکاتور باز خواهد شد. برای اضافه کردن یک اندیکاتور به سادگی آن را از لیست در بالای صفحه انتخاب کنید.

انتخاب یک اندیکاتور

برای انتخاب یک اندیکاتور شما می‌توانید از یک جستجوی ساده استفاده کنید (مثلاً عکس :۶). سپس اندیکاتور را با دکمه‌ی ماوس خود یا فشار دادن دکمه‌ی اینتر انتخاب کنید. انتخاب یک اندیکاتور متفاوت خصوصیات آن را باز کرده و اسلات را با آن پر می­‌کند. مقادیر آن با پیش­فرض آنها تنظیم خواهد شد.

 

عامل اندیکاتور خواص منطقه
 • دکمه‌ی (ok): این دکمه خصوصیات اندیکاتوری را پنهان خواهد کرد که اسلات در حال حاضر انتخاب کرده است. گزینه‌های اموالی را که انتخاب کرده ‌اید همچنان ادامه خواهد داشت.
 • دکمه‌ی (cancel):  این دکمه هیچ تغییری در گزینه‌ها را، لغو نخواهد کرد. اگر شما فقط اندیکاتور را اضافه یا انتخاب کنید، کلیک بر روی دکمه‌ی لغو هیچ تغییراتی را نیز لغو نخواهد کرد. اگر شما فقط اسلات را اضافه کنید، اسلات نیز ناپدید خواهد شد. اگر شما در حال تغییر یک اسلات باشید که قبلاً موجود بوده است، اسلات به اصل آن بازگردانده می­‌شود.
 • دکمه‌ی (close) و (apply): این دکمه به همان شیوه دکمه‌ی (ok) کار انجام می‌دهد.
 • تمام پارامترها را به مقادیر پیش­فرض خود بازنشانی کنید: اگر شما هیچ تغییری را در گزینه‌های پارامتر اندیکاتور ایجاد نکنید، آنها به پیش­فرض­‌هایشان بازنشانی می­‌شوند، همان­طور که اگر شما آن اندیکاتور را از فهرست انتخاب کرده باشید.

دانستن این­که چه نوع اسلاتی انتخاب شده است (۱ و ۲)

از علامت‌های ۱ و ۲ روی صفحه‌ی بالا، می‌توانید نوعی از اسلات را ببینید که اندیکاتورتان در آنجا قرار دارد. نوک ابزار اشاره شده توسط علامت ۲ هنگامی ظاهر می شود که شما مکان نمای خود را در حالی که بالاتر از یک اسلات استراتژی است، نگه دارید.

هر اندیکاتور حداقل یک برنامه‌ی منطقی دارد (علامت ۱ در تصویر بالا را مشاهده کنید). اغلب اندیکاتورها چند گزینه دارند.

۲_ مثال: باندهای بولینگر

همان­طور که می‌­دانید باندهای بولینگ متشکل از دو خط است که در زیر و بالاتر از میانگین متحرک “حرکت”  می­‌کنند. در علامت ۱ بر روی تصویر دو گزینه برای انتخاب کردن از آن وجود دارد. گزینه ی اول می­‌گوید که “خرید را در بار بالا وارد کنید ” که بدان معنی است که برنامه یک معامله خرید را در بالای خط اندیکاتور باندهای بولینگر و یک معامله فروش در پایین باند، باز خواهد کرد. این رفتار می‌تواند در تصویر زیر دیده شود.

اگر ما در عوض، عبارت ” خرید را در نوار پایینی وارد کنید ” را انتخاب کنیم، برنامه یک معامله خرید را باز خواهد کرد، این در حالی است که قیمت به بار پایینی و معامله‌های فروش می‌رسد و درآن هنگام قیمت به بار بالایی نیز می­‌رسد.(تصویر زیر را نگاه کنید)

بیشتر اندیکاتورها گزینه‌های مختلفی دارند که به شما اجازه می­‌دهد تا آنها را سفارشی کنید.

 1. “روش اصلاح” مربوط به میانگین متحرک است و آن روش برای ساخت خط ۲k به صورت صاف استفاده می‌شود.
 2. بیشتر اندیکاتورها نوعی از دامنه “قیمت پایه” را دارند. این پارامتر خیلی مهم است. به عنوان مثال اندیکاتور نوسان ساز شتاب دهنده است، که به طور پیش­فرض، در قیمت متوسط محاسبه شده است. بیشترین استفاده از قیمت پایه باز و بسته می­‌باشند (در شروع بار و در پایان آن). یک نمونه از یک استثنا، اندیکاتور متوسط محدوده‌ی واقعی است که قیمت پایه بر اساس آن بر روی یک بار زنگ زده محاسبه می­‌شود و غیر قابل تغییر است.
خصوصیات اندیکاتور

۳_منطق اندیکاتور و حوزه‌های انتخابی

برخی اندیکاتور­ها پارامترهایی دارند که فقط زمانی که منطق انتخاب شده به آنها نیاز دارد، در نظر گرفته می­‌شوند. برای مثال به ما اجازه می‌دهد که اندیکاتور اندازه حرکت را بگیریم. آن دارای گزینه های منطقی برنامه کاربردی زیر است:

 • اندازه حرکت افزایش می­‌یابد
 • اندازه حرکت سقوط می­‌کند
 • اندازه حرکت بالاتر از خط سطح می­‌باشد
 • اندازه حرکت پایینتر از خط سطح می­‌باشد
 • اندازه حرکت خط سطح را به سمت بالا می­‌برد
 • اندازه حرکت خط سطح را به سمت پایین می‌­برد
 • اندازه حرکت جهت خود را به سمت بالا تغییر می­‌دهد
 • اندازه حرکت جهت خود را به سمت پایین تغییر می‌­دهد

با این حال پارامتر سطح از خواص اندیکاتور تنها زمانی کار خواهد کرد که ما منطقی را برگزینیم که به آن سطح ارجاع پیدا می‌کند.

تصویر بالا جایی  را نشان می­‌دهد که “اندازه حرکت مسیر خود را به سمت بالا تغییر می­‌دهد”. بنابراین پارامتر سطح استفاده نخواهد شد. شما نمی­‌توانید هیچ مقداری را وارد کنید و خط تغییر نخواهد کرد.