دفتر وقایع

دفتر وقایع

این بخش یک دفتر گزارش دقیق از عملیات معاملات است.

۱- نوار ابزار

Journal without Transfers– دفتروقایع انتقال معاملات بین بارها را پنهان خواهد کرد.

Journal with Transfers– عملیات معاملاتی و انتقال معاملات بین بارها را نشان می‌دهد.

Export Journal – صدور گزارش به یک فایل اکسل. عملکرد بصورت غیر همزمان می‌باشد. ممکن است ارسال و ذخیره فایل کمی طول بکشد لطفاً صبور باشید.

۲- داده‌های دفتر وقایع

Journal header– عنوان دفتر، دارای نام دفتر و واحد اندازه گیری قیمت‌ها است. واحد اندازه‌گیری بستگی به واحد پول حساب دارد.

Position Id –  یک آیکون برای هر وضعیت معامله نشان می‌دهد. آیکون نشان دهنده نوع عملکرد معاملاتی  است که BSB Pro انجام داده است. این برنامه بر اساس بار فعلی، شناسه‌های مختلفی را به وضعیت معامله می‌دهد. هنگامی که وضعیت معامله به بار بعدی حرکت می‌کند، یک شناسه جدید دریافت می‌کند.

Bar – شماره سریال داده‌های تاریخچه هر بار است.

Bar Time – ساعت و تاریخ باز شدن بار فعلی.

Transaction – نوع عملکرد معاملاتی که در آن زمان رخ داده است را نشان می‌دهد. انواع عملکردهای معاملاتی عبارتند از: باز کردن، بستن، اضافه کردن، کاهش، معکوس، انتقال.

Direction – جهت وضعیت معامله را نشان می‌دهد. جهت: Long، Short، Closed (موقعیت بسته)، None (هیچ وضعیت معامله‌ای برای این نوار باز نشده است).

Amount – حجم معامله‌ای که استراتژی خریده یا فروخته است. BSB Pro این مقدار را یا بر اساس ارز اصلی (بخش اول از جفت نماد) یا لات، بسته به تنظیمات شما، اندازه گیری می‌کند.

Order Price– قیمتی که در آن سفارش قرار گرفته است.

Position Price– قیمت وضعیت معامله (با توجه به کارمزد و بهره شبانه).

Margin – پول مورد نیاز برای حفظ وضعیت معامله باز فعلی (بودجه احتیاطی).

Spread – تفاوت قیمت خرید و فروش (کارمزد).

Rollover – سودی که ما برای نگه داشتن وضعیت معامله‌های باز در فاصله بین روزها می‌دهیم یا دریافت می‌کنیم.

Commission – معمولاً در بورس ارز هیچ کمیسیونی وجود ندارد. شما با این گزینه در بازارهای سهام مواجه خواهید شد.

Slippage – پولی را که شما با اجرای نادرست سفارش در معامله از دست می‌دهید. این اتفاق ممکن است در یک حرکت سریع بازار رخ دهد.

Profit Loss– زمانی که استراتژی یک معامله باز را می‌بندد، رخ می‌دهد و می‌تواند یک مقدار مثبت یا منفی داشته باشد. (در نمودار سرمایه / ارزش جاری سرمایه، این مقدار خط سرمایه را تغییر می‌دهد.)

Floating Profit Loss – این بخش سود/ضرر وضعیت معامله باز فعلی را نشان می‌دهد. (در نمودار سرمایه / ارزش جاری سرمایه، این مقدار خط ارزش جاری سرمایه را تغییر می‌دهد.)

Balance – وضعیت مقدار پول حساب شما را نشان می‌دهد.

Equity balance ارزش جاری سرمایه = مقدار سرمایه + سود / ضرر شناور معاملات باز شما می‌باشد.

Backtest – وضعیت بک تست را نشان می‌دهد:

  • “Correct” بدان معنی است که بک تست کننده با اطمینان تمامی دستورات را در یک توالی امکان پذیر اجرا کرده است.
  • “Ambiguous” بدان معنی است که بک تست کننده مطمئن نیست که کدام یک از دستورات را اجرا کند، زیرا بیش از یک توالی امکان پذیر وجود دارد.

اگر این سلول هیچ مقداری نداشته باشد، به این معنی است که هیچ بک تستی برای ردیف فعلی وجود ندارد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که یک وضعیت معامله از یک روز به روز بعد منتقل می‌شود.