چند بازاری

چند بازاری

ابزار چند بازاری می‌تواند به شما کمک کند تا مقایسه کنید که چگونه استراتژی شما در بازارهای مختلف اجرا می‌شود. به این معنی که یک ابزار تست قدرتمند است. چشم انداز کلی چند بازاری شبیه به مقایسه کننده است. هر چند، در سمت چپ شما روش‌های درون‌یابی را انتخاب نمی‌کنید. در عوض، شما می‌توانید داده‌های بورس را با نمادها و دوره‌ها از یک منبع داده مربوطه اضافه کنید.

۱- بازارها

این منطقه به شما امکان اضافه کردن بازارهای جدید را می‌دهد. دکمه «Add Market» یک رکورد جدید بازار را بعنوان بازار اصلی استراتژی کنونی اضافه می‌کند.

شما می‌توانید منبع داده، نماد و دوره را با استفاده از تمام گزینه‌های موجود تغییر دهید. اگر شما نیاز به گزینه‌های بیشتری دارید، همیشه می‌توانید منابع داده جدید و نمادها را از برگه کنترل پانل اضافه کنید.

ابزار چند بازاری فراخوانی و محاسبه بازارها تکراری را یک بار انجام می‌دهد.

۲- نمودار چند بازاری

این نمودار نشان می‌دهد که چگونه استراتژی در بازارهای انتخابی شما کار می‌کند. رنگ هر خط مربوط به یک بازار متفاوت است. شما می‌توانید شرح هر بازار را در سمت راست نمودار مشاهده کنید.

۳- نتایج  بازارها

این برگه جزئیات آمار و نمودار را برای هر یک از بازارهای مورد تست نشان می‌دهد. آمار به همان روش یکسانی که در ویرایشگر وجود دارد بارگذاری و محاسبه می‌شود.

 

کاربرد

ابزار چند بازاری از داده‌های با دوره زمانی کوتاه‌تر استفاده نمی‌کند. برای بارهای مبهم (اگر در هر کدام وجود داشته باشد)، از روش درون‌یابی انتخاب شده در ویرایشگر استفاده خواهد کرد. حتی بدون داده‌های دوره کوتاه‌تر، بک تست با روش درون‌یابی بدبینانه به اندازه کافی قابل اعتماد است.

 

در اینجا کمی اختلاف وجود دارد. بازارها در پویایی تفاوت دارند. آنها همچنین در جهت متفاوت هستند. به عنوان مثال، بازار EURUSD به یک معنای خاص مخالف USDJPY است، زیرا در جفت اول، USD اصلی ترین ارز است و در دومی دلار، دومین ارز در این جفت ارز می‌باشد. این اختلاف خیلی مشهود نیست، اما این موضوع ابزار تست قدرتمندی است. استراتژی باید در شرایط مختلف بازار کار کند، و اگر شما روند بالا یا پایین را دنبال می‌کنید، مهم نیست.

 

یک کاربرد احتمالی ابزار چند بازاری برای مقایسه عملکرد استراتژی در داده‌ها برای یک نماد یکسان، اما در کارگزاران مختلف یا سرورهای داده مختلف (به عنوان مثال یک حساب کاربری آزمایشی و یک حساب واقعی) می‌باشد. برای انجام این کار از منابع مختلف داده استفاده کنید.

 

پاک کردن داده

وقتی شما کار را تمام می‌کنید، می توانید فضای اشغال شده توسط داده‌های بارگیری شده از صفحه آمار داده‌ها را آزاد کنید.