شروط منطقی سرآغاز

شروط منطقی سرآغاز

مقدمه

شروط منطقی سرآغاز

شروط منطقی سرآغاز (شروط سرآغاز) را می­‌توان در اسلات­‌های زیر اسلات Opening Point of the Position و بالای اسلات Closing Point of the Position پیدا کرد. با کلیک برروی دکمه Add an Opening Logic Condition (اضافه کردن یک شرط منطق سرآغاز) می­‌توانید اندیکاتورهای فنی به استراتژی داد و ستد خود اضافه کنید تا استراتژی معامله شما با منطق الگوریتم داد و ستد به خوبی تنظیم باشد. بطور پیش­فرض شما نمی­‌توانید بیش از هشت شرط منطق سرآغاز تعیین کنید. منطق بصورت جداگانه برای معامله ­های خرید و فروش بررسی می­‌شود و می­‌تواند تکمیل بشود یا تکمیل نشود. این امکان وجود دارد که شرط برای یک معامله فروش تکمیل شود، و برای یک معامله خرید تکمیل نشود. با برخی اندیکاتورها این امکان وجود دارد که شرط منطق در هر دو مسیر معاملاتی در زمان واحد تکمیل شود.

هدف شروط سرآغاز اجازه ورود به بازار و ارائه یک مسیر معاملاتی می‌باشد. یک سفارش تنها درصورتی مجاز است که همه شروط منطق سرآغاز در استراتژی برآورده شوند.

اگر استراتژی شامل شروط سرآغاز نباشد، یا این­که اگر برای هر دو مسیر داد و ستد در زمان واحد تکمیل شده باشد، مسیر باز کردن یک معامله را نمی­‌توان تعیین کرد و هیچ سفارشی اجرا نمی­‌شود.

این مهم است که بدانیم شروط سرآغازی که شما مشخص کرده­ اید تعیین کننده قواعد ورود خرید هستند و نرم افزار قواعد ورود به فروش را با استفاده از همان اندیکاتورها، اما بطور عکس، محاسبه می‌کند. هنوز هم می­‌توانید از استراتژی­‌ها تنها برای معامله در یک جهت استفاده کنید، اما لازم است که از شاخص خرید یا فروش استفاده نمایید.

مثال­‌ها

شروط منطقی سرآغاز

با این استراتژی، سفارش­‌های ورودی با قیمت Moving Average (میانگین متحرک) ارسال خواهند شد وقتی هر دو شرط ورود در زمان واحد برآورده شوند، یعنی روز هفته سه شنبه یا چهارشنبه است و ADX مسیر خود را به سمت بالا تغییر می­‌دهد. یک مشکل در این استراتژی این واقعیت است که هر دو شرط منطقی برای معامله فروش و معامله خرید در زمان واحد برآورده می­‌شوند. لذا برنامه دو سفارش ورود ارسال خواهد کرد – برای باز کردن یک معامله خرید و یک معامله فروش.

وقتی قیمت بازار به نقطه ورود می­‌رسد، سفارش برای باز کردن یک معامله خرید اجرا خواهد شد. سفارش برای باز کردن یک معامله فروش باید با همان قیمت اجرا شود. این سفارش دوم در نتیجه‌ی یک سیگنال اضافی که مسیرش مخالف مسیر معامله خرید باز است، می­‌آید. با این وجود رفتار سیگنال مسیر مخالف اجازه تغییر معامله را نمی­‌دهد. بنابراین سفارش برای باز کردن یک معامله فروش کنسل خواهد شد. این اتفاق هر وقت که یک سیگنال ورود فرستاده شود رخ می­‌دهد، و این به آن معنی است که باز کردن یک معامله فروش عملاً غیرممکن است و بک­تستینگ غیرقابل اعتماد خواهد بود.

برای حل مساله استراتژی باید شرط سرآغاز دیگری را اضافه کنید که مسیر ورود را تعیین کند:

در این حالت، یک معامله زمانی، یک معامله زمانی باز خواهد شد که سه شرط منطقی در زمان واحد برآورده شوند. شرط سوم مسیر معامله را مشخص خواهد ساخت:

  • اگر جریان پول افزایش یافت، یک معامله خرید باز خواهد شد، یا
  • اگر جریان پول افت کرد، یک معامله فروش باز خواهد شد.

خلاصه

  • شروط سرآغاز می­‌توانند برآورده شده یا برآورده نشده باشند.
  • برای باز کردن یک معامله در مسیر داده شده، همه شروط باید برآورده شوند (تکمیل شوند).
  • حداکثر تعداد شروط سرآغاز هشت است.
  • اگر هیچ شرط سرآغازی نباشد یا اگر برای یک معامله فروش و یک معامله خرید در زمان واحد تکمیل شده باشند، مسیر معامله مشخص نمی­‌شود.

یک معامله با قیمتی باز می­‌شود که در نقطه سرآغاز اسلات معامله تعیین شده است.