نقطه سرآغاز معامله

نقطه سرآغاز معامله

مقدمه

اسلات Opening Point of the Position (نقطه سرآغاز معامله) بالای اسلات­‌های اندیکاتور دیگر و زیر اسلات مشخصات استراتژی واقع است. تنها یک نقطه سرآغاز برای هر استراتژی وجود دارد و آن هم جهت تعیین قیمت برای ورود به بازار با استفاده از اندیکاتور یا یک زمان خاص استفاده می­‌شود. با این قیمت برنامه یک معامله جدید را باز کرده و یا آن را به معامله قبلی اضافه می­‌کند.

مهم است که بدانیم در اسلات Opening Point (نقطه آغاز) و در اسلات­‌های Opening Logic Condition (شرط منطق سرآغاز) شما قواعدی برای ورود خرید و قواعدی برای ورود فروش تعیین می­‌کنید که بصورت خودکار توسط نرم‌افزار محاسبه می­‌شود. این قواعد معمولاً توسط اندیکاتورهایی مشخص می­‌شود که یک قیمت ورود مشخص را تعیین می­‌کنند.

نقطه سرآغاز معامله

برخی از اندیکاتورهای نقطه سرآغاز نقطه ورودی را براساس یک قانون زمانبندی تعیین می­‌کنند. این اندیکاتورها عبارتند از: Bar Opening (سرآغاز نوار)، Bar Closing (خاتمه نوار)، Day Opening (سرآغاز روز) یا Entry Hour (ساعت ورود).

اندیکاتورهای دیگری هم وجود دارند که قیمت دقیق سفارش را مشخص می­‌کنند. برای مثال: Moving Average (میانگین متحرک)، Pivot Points (نقاط محور)، Bollinger Bands (باندهای بولینگر).

در نقطه سرآغاز تنها می­‌توانید اندیکاتورهایی را قرار دهید که قیمت ورود را مشخص می­‌کنند. اندیکاتورهایی نظیر RSI یا Accelerator Oscillator (نوسانگر شتاب­ دهنده) را نمی­‌توان در اینجا قرار داد، زیرا قیمتی را تعیین نمی­‌کنند.

تابع نقطه سرآغاز جهت تخصیص قیمت ورودی است، نه مسیر معامله. تعریف مسیر معامله و اجازه دادن برای باز کردن یک معامله توسط شروط سرآغاز انجام می­‌شود.

با این وجود استثناءهایی برای این قانون وجود دارد. برخی اندیکاتورها دو نقطه ورودی مختلف را تخصیص می­‌دهند، یکی برای معامله فروش و دیگری برای معامله خرید. در چنین حالاتی BSB Pro یک معامله را بسته به این­که به چه نقطه­‌ای دستیابی صورت گرفته است، باز می­‌کند.

  • اندیکاتورهایی که تنها یک قیمت ورودی را برای معامله­‌های فروش و خرید مشخص می­‌کنند عبارتند از: Bar Opening (سرآغاز بند)، Day Opening (سرآغاز روز)، Entry Hour (ساعت ورود)، Moving Average (میانگین متحرک) و غیره. اینها مسیر معامله را طوری تعیین نمی­‌کنند که لازم باشد شما شروط سرآغاز اضافی جهت تعیین مسیر داد و ستد تعیین کنید.
  • اندیکاتورهایی که بیش از یک قیمت ورودی را تعین می­‌کنند عبارتند از: Price Move (نقل پول)، Stark Bands (دامنه های کامل)، Top Bottom Price (قیمت بالاپایین) و غیره. اینها نیازی به شروط منطق اضافی ندارند.

مثال­‌ها

در مثال بالا، BSB Pro می­‌تواند دو سفارش ارسال کند: Buy market entry order (سفارش ورود به بازار خرید)، و Sell market entry order (سفارش ورود به بازار فروش) با قیمت سرآغاز برای بار مربوطه. مسیر سفارش کاملاً به شروط تعیین شده در اسلات­‌های شرط منطق سرآغاز بستگی دارد.

این اندیکاتور دو قیمت ورود را تعیین می­‌کند و  BSB دو سفارش ورود را ارسال خواهد کرد: سفارش Buy stop pending entry (ورود توقف تعلیق خرید) با قیمت ۲۰ درصد بیشتر از قیمت سرآغاز، و سفارش Sell stop pending entry (ورود توقف تعلیق فروش) با قیمت ۲۰ درصد کمتر از آن. در این حالت اجرای آن سفارشات در صورتی اتفاق می­‌افتد که قیمت بازار به قیمت سفارش برسد و به شرطی که شروط سرآغاز اجازه­‌ی آن را بدهند.

این اندیکاتور همچنین دو قیمت ورود را تعیین می‌­کند. این سفارشات به این صورت هستند: سفارش Buy limit pending entry (ورود تعلیق محدودیت خرید) و سفارش Sell limit pending entry (ورود تعلیق محدویت فروش).

 

خلاصه

  • اندیکاتور در اسلات Opening Point of the Position (نقطه سرآغاز معامله) قیمت را برای باز کردن یک معامله جدید و همچنین برای اضافه کردن یا برداشتن از معامله جاری مشخص می­‌سازد.
  • اندیکاتور­های که می­‌توانند یک قیمت ورود قطعی تعیین کنند در اینجا قرار می­‌گیرند.
  • منطق اندیکاتور قیمت معامله خرید را مشخص می­‌سازد.
  • اگر شروط سرآغاز وجود داشته باشد، سفارش به شرطی اجرا می­‌شود که همه شروط سرآغاز برآورده شوند.
  • اگر هیچ شروط سرآغازی وجود نداشته باشد، وقتی قیمت بازار به قیمت سفارش ورود می­‌رسد، سفارش کنسل خواهد شد.
  • اگر قیمت سفارش برابر با قیمت سرآغاز بار باشد، BSB Pro یک Market order (سفارش بازار) برای اجرای فوری ارسال می­‌کند.
  • اگر قیمت سفارش با قیمت سرآغاز بار متفاوت باشد، BSB Pro یک سفارش تعلیق توقف یا سفارش تعلیق محدودیت ارسال می­‌کند.