ویژگی‌های استراتژی

ویژگی­‌های استراتژی

ویژگی­‌های استراتژی اولین کاشی اطلاعاتی استراتژی است که درست در بالای نقطه باز شدن شکاف معامله (Opening Point of the Position) قرار دارد. کاشی، اطلاعاتی در مورد نوع و ارزش مقدار معاملات، افزایش و کاهش قوانین، حفاظت استراتژی را نشان می­دهد: تز دست دادن را متوقف کنید، سود ببرید و حتی بشکنید، همچنین در زنجیره­‌ی قوانین مدیریت پول این­گونه باشید.

هنگامی که شما روی جعبه کلیک می‌­کنید یک فهرست گزینه به سمت چپ منطقه استراتژی ظاهر می­شود. ما این را فهرست گزینه‌ها و ویژگی­‌های استراتژی می­‌نامیم. آن شامل فهرست­‌ها و جعبه­ های عددی برای کنترل تمام این تنظیمات می­‌باشد.

مونیتورهای سازنده­‌ی حرفه­‌ای استراتژی بورس در فهرست گزینه­ ها مقادیر را در هر تغییر واحد استراتژی محاسبه می­‌کند. شما می­‌توانید عملکرد استراتژی را در جدول آمار حساب و در نمودار تعادل در زمان واقعی مشاهده کنید.

هنگامی که شما با این گزینه­ ها آماده می­‌شوید، می­‌توانید با کلیک کردن بر روی آیکون مثلث کوچک در گوشه سمت راست بالای فهرست و یا با استفاده از دکمه‌ی “ ok” فهرست ویژگی­‌های استراتژی را ببندید. دکمه­ ی “ cancel” همه­ ی تغییراتی که شما ایجاد کردید را بر میگرداند و فهرست را می­بندد. همچنین یک دکمه­ ی سبز در گوشه ­ی پایین سمت چپ فهرست وجود دارد. این دکمه همه­‌ی پارامترهای استراتژی با مقادیر پیش­فرض آنها را بازنشانی می­‌کند.

۱_تعداد ورودی‌ها و حداکثر آنها

این شاخه شامل یکی از مهمترین پارامترهای استراتژی می‌­باشد – واحد معاملاتی، مقدار بازده معامله و حداکثر ورودی­‌های باز که یک استراتژی می­‌تواند به آن برسد.واحد مقدار حساب معاملاتی گزینه­‌های نوع واحد ورودی را تنظیم می­‌کند. دو مورد از امکانات وجود دارد “ورودی” و “درصد”

نوع و مقدار انتخاب شده­‌ی حساب معاملاتی معنی سه پارامتر بعدی را تعیین می­کند:

 • مقدار ورودی برای یک معامله جدید
 • مقدار برای افزودن
 • مقدار برای نزدیک شدن به کاهش

اگر شما “ورودی” را انتخاب کنید، همه­‌ی این سه پارامتر در ورودی‌­ها خواهند بود. مقادیر آنها برای دوره‌ی کامل تست، ثابت خواهد بود. اگر شما “درصد” را انتخاب کنید مقادیر پارامترها در درصد و محاسبه با توجه به حقوق صاحبان حساب جاری خواهد بود.

مقدار ورودی برای یک معامله جدید

این گزینه مقدار دارایی معاملاتی را تنظیم می­‌کند که این مقدار باز می­‌باشد زمانی که استراتژی یک معامله جدید را باز می­‌کند.

حداکثر مقدار معامله [ورودی]

این گزینه حداکثر مقداری را که یک استراتژی می‌تواند به آن برسد را تنظیم می­‌کند خواه برای افتتاح اولیه باشد و یا این­که چند بار اضافه شده باشد. یک استراتژی نمی‌­تواند این مقدار را نادیده بگیرد. اگر یک پیام استراتژی سعی کند که مقدار بیشتری را به یک معامله خاصی که باز است اضافه کند و کل مبلغ در حال رفتن به سمت بیش از حد باشد دکمه­‌ی پس آزما سفارش را لغو خواهد کرد. این مهم است که به یاد بیاوریم که ما همیشه ارزش “حداکثر مقدار معامله” را در ورودی­‌ها اندازه می­‌گیریم، حتی اگر نوع واحد درصدی باشد.

 

۲_سیگنال­‌های اضافی ورودی

یک استراتژی دو نوع سیگنال ارسال می‌کند:

 • سیگنال­‌های ورودی – سیگنال­‌هایی است که توسط بخش ورودی استراتژی فرستاده شده است. این سیگنال­‌ها یک معامله جدید را باز می­‌کنند یا این­که یک معامله باز را با اضافه کردن مقدار اضافی تغییر می­‌دهند و یا این­که یک بخش از معامله را می­‌بندند.
 • سیگنال‌های خروجی – سیگنال­‌هایی است که توسط بخش بستن استراتژی فرستاده شده است. هدف این سیگنال­‌ها، بستن معامله باز فعلی است.

 

سیگنال­‌های ورودی ممکن است بسته به وضعیت معامله و گزینه­ های انتخاب شده، متفاوت عمل کنند.

زمانی که یک استراتژی یک سیگنال ورودی می­فرستد و هیچ معامله­ ای به صورت باز وجود نداشته باشد سازنده‌ی حرفه­‌ای استراتژی بورس یک معامله جدید را باز می­‌کند. ما چنین سیگنالی را ورودی اولیه می­‌نامیم که از آن یک معامله جدید باز می­‌شود. این برنامه فقط زمانی چک می­‌کند که پول کافی در حساب ما وجود داشته باشد به خاطر این­که مرز مورد نیاز را قبل از باز کردن و اجرای سفارش پوشش دهد. با این حال اگر یک استراتژی یک سیگنال ورودی را افزایش دهد و ما تقریباً یک معامله باز داشته باشیم چنین سیگنالی را یک “سیگنال ورودی اولیه” می­‌نامیم. ما می‌توانیم این سیگنال­‌ها را به دو گروه اضافی تقسیم کنیم:

 • سیگنال­‌های هم جهت – سیگنالی است که در طول یک معامله خرید خریداری شود یا این­که سیگنال در طول یک معامله فروش فروخته شود. چنین سیگنالی ورودی­‌های اضافی را در یک جهت باز می­‌کند. ما این سیگنال را میانگین[۱] می­‌نامیم. آن مقدار معامله را افزایش می­‌دهد و قیمت میانگین، آن را تغییر می­‌دهد.

 

 • ” سیگنال­‌ها با جهت مخالف” – سیگنالی است که در طول یک معامله فروش خریداری شود یا این­که سیگنال در طول یک معامله خرید فروخته شود. چنین سیگنالی بسته به معامله انتخاب شده یک معامله را کاهش می­‌دهد، می­‌بندد و یا معکوس می­‌کند.

سیگنال هم جهت بعدی

گزینه­ ای است که چهار نوع پیش­فرض دارد:

 • «هیچ چیز»: این پیش­فرض تنظیم می­‌کند که سیگنال­‌های اضافی لغو شوند. این برنامه اگر در لحظه­‌ی اجرا یک معامله باز پیدا کند، هم بازار و هم سفارشات متعلق را لغو می­‌کند.
 • «برنده»: این تنظیمات اجازه می­‌دهد که ورودی­‌ها به یک معامله تقریباً باز اضافه شوند اما فقط در زمانی که سود در لحظه­‌ی گرفتن بدست بیاید. اگر معامله در حال از دست رفتن باشد، برنامه سفارش ورودی را لغو خواهد کرد. ما چنین معامله‌ای را “ اضافه شدن به یک معامله برنده “ می­‌نامیم. چنین معامله‌ای می‌تواند دچار نقص و خطا گردد زیرا ما در یک بازار توسعه یافته معامله می­‌کنیم و افزایش قیمت از ورودی اولیه جذابیت کمتری دارد. با وجود این­که این یک حرکت درست است ما باید سیستم را در ذیل آن توسعه بدهیم.
 • «بازنده »: بر خلاف گزینه ­ی قبلی این گزینه اجازه خواهد داد که ما اضافه کنیم اگر در حال حاضر معامله فعلی در حال از دست رفتن باشد. ما این گزینه را “ اضافه شدن به یک معامله از دست رفته “ می­‌نامیم و به عنوان یک عمل بد در نظر گرفته می­‌شود. با این حال، برخی از معامله ­گران این گزینه را استفاده می­‌کنند زیرا زمانی که بازار راکد می­‌شود و قیمت بهتر است این اتفاق رخ می­‌دهد.
 • «اضافه کردن»: این برنامه به معامله فعلی اضافه می­‌شود بدون این­که سودش چک شود.

مقدار علاوه بر اضافه شدن – این جعبه‌ی عددی تنظیم می­‌کند که چه مقدار به یک میانگین اضافه شود. ارزش اضافه کردن هم در ورودی­‌ها و هم در پیش بینی در رابطه با مجوز منطبق با سیگنال هم جهت اندازه گیری می­‌شود و همچنین اگر مقدار جدید از محدوده­‌ی حداکثری مقدار معامله تجاوز نکند.

 

سیگنال­ با جهت مخالف بعدی

این سیگنال­ روندی از سیگنال­‌های ورودی اضافی در یک جهت مخالف را به جهتی که در یک معامله تقربیاً باز می‌باشد را تنظیم می­‌کند. این گزینه چهار پیش­فرض دارد:

 • «هیچ چیز»: یک سیگنال و یا کلاً سفارش مورد نظر را لغو می­‌کند.
 • «کاهش دادن»: این معامله با تعدادی قطعی از ورودی­‌ها کاهش می­‌یابد. ورودی­‌ها بسته می­‌شوند و در “واحدهای نزدیک به کاهش” جعبه­‌ی عددی تعیین می­‌گردد. برنامه، ورودی­‌ها را بیش از تعدادی که در معامله باز کنونی وجود دارند نخواهد بست. در یک مورد زمانی که مقدار کاهش یابد و معامله بزرگتر شود و یا این­که برابر با مقدار معامله باشد، برنامه، معامله را خواهد بست.
 • «بستن»: یک سیگنال ورودی با جهت مخالف است که یک معامله باز کنونی را می­بندد.
 • «معکوس کردن»: برنامه‌ای که یک معامله جاری را می­‌بندد و معامله­‌ای جدید را با جهتی مخالف باز می­‌کند. مقدار معامله جدید به واسطه­‌ی ارزش “ واحد ورودی برای یک معامله جدید “ در جعبه­‌ی عددی تعیین می­‌شود.

پی نوشت: ما فقط در حال تجزیه و تحلیل روند آن سیگنال‌های ورودی هستیم که توسط استراتژی وارد بازار می شود. اگرچه آنها سیگنال‌هایی با جهت مخالف هستند و می‌توانند معامله را کاهش داده، ببندند یا آن را معکوس کنند. رفتار آنها غیر قابل تغییر است.

۳_ حفاظت معامله

گزینه ­های حفاظت معامله گزینه ­هایی هستند که می‌توانند روشن یا خاموش باشند هنگامی که آن گزینه­ ها فعال هستند شما می‌توانید مقدار حفاظت در نقاط را تنظیم کنید. مراقب این واقعیت باشید زیرا یک نقطه دارای مقدار متفاوت، بسته به تعداد رقم­‌های اعشاری در گیومه می­‌باشد.

یک نقطه دارای یک ارزش حداقل است که می­‌تواند توسط کارگزار تغییر کند. برای نمونه اجازه می­‌دهد که فهرست قیمت‌ها برای EURUSD پنج رقم اعشار داشته باشد ویک عدد خرید باز می­‌شود مثل: ۱٫۲۷۳۵۰٫ یک نقطه یک عدد معادل ارز دارد: $۰٫۰۰۰۰۱٫ اگر ما ۲۰ امتیاز را به دست آوریم و توقف ضرر ۱۵۰ امتیاز را تعیین کنیم یک دستور خروج در عدد  ۱٫۲۷۱۸۰ قرار خواهد گرفت. (۱٫۲۷۳۵۰ – ۰٫۰۰۰۲۰ – ۰٫۱۱۱۵۰).

اگر دلال ما فهرست قیمت‌ها را با ۴ رقم اعشار ارائه کند، قیمت معامله با انتشار برابر با ۲ امتیاز و به صورت مرتب ۱٫۲۷۳۵ خواهد شد، ما مجبوریم مقدار عددی از دست رفته را ۱۵ امتیاز بگذاریم. با انجام این کار، معامله با یک دستور خروج در همان قیمت محافظت می­‌شود: ۱٫۲۷۱۸ (۱٫۲۷۳۵ – ۲ -۱۵).

توقف از دست دادن

این امر در یک مورد محافظتی برای استراتژی می­‌باشد زمانی که مسیر بازار بر خلاف معامله ما می­‌باشد. این همیشه در زیر معامله خرید و یا بالای یک معامله فروش قرار دارد.

 

سود به دست آورید

پس از آنکه بازار به نفع شما شد، معامله­‌ای را با یک تعداد مشخصی از امتیازات می­‌بندد.

 

شکستن

یک معامله برنده از موردی که در آن یک بازار مطلوب در برابر ما مقاومت می­‌کند، محافظت می­‌کند. این دستور خروج با قیمت ایجاب می­‌کند که معامله بدون هیچ سود یا زیانی بسته شود. استراتژی­ ساز بورس حرفه‌ای تنها پس از یک معامله، یک امتیاز از پیش تعیین شده در نقاط ایجاد کرده است.

۴_مارتینگال

در واقع یک سیستم مدیریت پول مردمی است. ایده اصلی آن این است که پس از بین بردن یک معامله حجم معاملات دو برابر شود. مدیریت مارتینگال در مورد استراتژی­ ساز بورس حرفه‌ای این اصل را با افزودن یک ضریب قابل تنظیم، گسترش می­‌دهد.

ضریب مارتینگال بین ۰٫۰۱ و ۱۰ قابل تغییر می­‌باشد. مقدار پیش­فرض چند نفره ۲ می­‌باشد.

هنگامی که مارتینگال چند نفره برابر با ۲ باشد، هر معامله ضعیف بعدی دارای اندازه­ ای دوگانه است. پس از یک معامله برنده، پس از نزدیک شدن یا تغییر جزئی یک معامله حجم معامله به اندازه عادی بازنشانی می­‌شود.

هنگامی که مارتینگال چند نفره برابر با یک باشد، حجم معاملات تغییر نمی­‌کند. این همان وقتی است که گزینه­‌ی مارتینگال خاموش است.

 

زمانی که مارتینگال چند نفره کمتر از یک باشد، برنامه پس از افتتاح معامله، مقدار کمتر را باز خواهد کرد. این الگو بر خلاف مارتینگال می­‌باشد.

فرمول محاسبه اندازه ورودی:مقدار بعدی = مقدار ورود * (مارتینگال چند نفره ^ متوالی )

مثال

شما می‌­توانید از پارامتر “حداکثر باز کردن ورودی­‌ها” برای محدود کردن مقدار معامله استفاده کنید (در قسمت بالا در این مقاله توضیح داده شده است).