نمادها

نمادها

۱- منبع داده

منبع داده یک گروه از تنظیمات برای یک بازار مشخص است. این بخش منبع داده را برای بازار توصیف می‌کند. معمولاً منابع داده مختلف یک کارگزار متفاوت را هدف قرار می‌دهند.

۲- نمادها موجود

 

 

 

 

 

 

 

در سمت چپ شما می‌توانید نمادها را در این منبع داده ببینید. با انتخاب یک نماد، می‌توانید داده‌های آن را در سمت راست که نشان داده شده ببینید.

در زیر لیست یک دکمه حذف است. با کلیک بر روی آن نماد انتخاب شده را حذف می‌کند. تنها نمادی که شما نمی‌توانید حذف کنید، EURUSD است.

همه تنظیمات برای نمادها در منبع داده ذخیره می‌شوند.

۳- تنظیمات نماد

Symbol – نمایش متنی از ابزار معاملاتی است. در BSB Pro، نمادهای بازار ارز باید شامل شش حرف بزرگ باشند. سه حرف اول نشان دهنده ارز پایه است. سه حرف آخر – ارز متقابل.

Type – نوع ابزار انواع موجود عبارتند از بازار ارز، اندیکاتور، CFD.

Comment – در اینجا می‌توانید یک شرح را وارد کنید؛ این برای راحتی شماست و کار برنامه را تحت تأثیر قرار نخواهد داد.

Digits –  چه تعداد رقم در پشت علامت اعشار در قیمت وجود دارد.

Lot size– مقدار پولی که برای یک لات خرید صرف می‌کنید. در تصویر شما می‌توانید ببینید که با خرید یک لات، شما ۱۰۰۰۰۰ یورو می‌خرید

Min lots– توسط کارگزار تنظیم می‌شود؛ حداقل حجم معامله ای که شما می‌توانید باز کنید

Lot step– توسط کارگزارتنظیم می‌شود ؛ گام تغییری بین حجم‌های معاملات چقدر ممکن است؛

Spread –  برحسب پوینت برآورد می‌شود؛ نشان دهنده تفاوت بین قیمت Bid و Ask است

Swaps – زمانی هزینه مبادلات اعمال می‌شوند که شما تصمیم می‌گیرید موقعیت باز را تا پایان بار حفظ کنید. این یک تمدید”rollover” است. هنگامی‌که برای مثال EURUSD را به فروش می‌رسانید، این بدان معنی است که شما در حال معاملات EUR و USD هستند، اما هر دو ارز دارای نرخ‌های بهره متفاوت هستند. هزینه مبادلات تفاوت بین نرخ بهره دو ارز است. معمولاً کارگزاران نرخ بهره خود را نیز به آن اضافه می‌کنند. – هزینه مبادلات خرید سودی است که شما پرداخت یا دریافت می‌کنید و قتی که شما تمدید یک موقعیت خرید دارید؛ – هزینه مبادلات فروش سودی است که شما پرداخت یا دریافت می‌کنید و قتی که شما تمدید یک موقعیت فروش دارید. هنگامی‌که عدد مثبت است، بدان معنی است که کارگزار به شما پراخت می‌کند. هنگامی‌که منفی است – به کارگزار باید پرداخت کنید. ایمن تر آن است که  این مقادیر منفی نگه داشته شوند. – اگر برای این گزینه‌ها پول را انتخاب کنید،  BSB Pro از پول حساب استفاده می‌کند.

Commission – معمولاً در بازار ارز، هیچ کمیسیونی وجود ندارد، اما زمانی که شما سهام یا اندیکاتور‌ها را معامله می‌کنید، کمیسیون بخشی از روند است.

Slippage – هنگامی‌که سفارشی نادرست انجام می‌شود، مقدار پولی است که شما از دست می‌دهید. به عنوان مثال زمانی که بازار سریع حرکت می‌کند. برای EURUSD  نرم افزار BSB Pro لغزش را برحسب پوینت محاسبه می‌کند. مقدار پوینت به تنظیمات Digits بستگی دارد که در بالا توضیح داده شد

Base price – در بازار ارز این همیشه ارز اصلی است. اگر نماد خاص از نوع بازار ارز نیست، می‌توانید این مقدار را به صورت دستی تنظیم کنید.

Base file name – هنگام تغییر نماد بازار در ویرایشگر استراتژی، BSB Pro به دنبال یک فایل با نام فایل خاصی میگردد. این نام شامل نام نماد و دوره به ثانیه است. گاهی اوقات کارگزاران اطلاعات MT را با برخی از نمادهای پیشوندی صادر می‌کنند. این تنظیم وجود دارد تا شما بتوانید فرمت نام فایل مورد استفاده را مشخص کنید. در سمت راست، می‌توانید نمونه ای از نام فایل را ببینید.

۴- نماد را اضافه کنید

شما می‌توانید نمادهای جدید را با نوشتن نام شان در این قسمت و با کلیک بر روی Add Symbol اضافه کنید. BSB نام نماد را بر اساس نوع نماد تأیید خواهد کرد.